MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjne obozy naukowe NiBowiczów

Redakcja
Zakończył się pierwszy miesiąc wakacji. Pogoda płatała różne figle, ale dla NiB młodzieży nie miało to znaczenia. Harmonogram obozów naukowych, zorganizowanych w ramach projektu „ Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie” był bardzo napięty.

Czas wolny od szkoły był pełen nowych doznań. NiBowicze poznawali nowe miejsca,  ludzi, zgłębiali wiedzę i poszerzali wachlarz zainteresowań.

Celem, który przeświecał zorganizowaniu obozów, było poszerzanie wiedzy z nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości, kompetencji językowych, jak również kształcenie proekologicznych postaw uczniów wobec środowiska, propagowanie aktywnych form wypoczynku, a także zintegrowanie młodzieży biorącej udział w projekcie. Miał on być także wynagrodzeniem uczniów za starania poczynione podczas I edycji projektu.

Szkoły z województw z południa Polski udały się do Łeby, te z północy zawitały zaś do Dusznik Zdrój. Zajęcia w trakcie obozów zostały zorganizowane w dość nietypowy sposób. Część z nich organizowana była w plenerze, dzięki czemu tajemnice biosfery czy litosfery młodzież zgłębiała podczas wycieczek i spacerów. Z relacji obozowiczów wynika, że ich ulubionym przedmiotem był jednak język angielski. Lekcje z native speakerami dawały młodzieży dużo radości, dostarczały wielu okazji do śmiechu. Na tych zajęciach obozowicze mówili językiem Szekspira, byli posiadaczami własnych linii lotniczych czy też pisali dzienniki dokumentujące przebieg obozu.

Nieobciążeni szkolnym stresem NiB-geniusze pochłaniali wiedzę. Zdecydowanie łatwiej zapamiętać rodzaje drzew i typowo polską roślinność patrząc na nią podczas popołudniowego spaceru. Obozowicze z Łeby mieli możliwość zwiedzić Gdynię, a w niej Akwarium, w Szymbarku odwiedzili m.in. Centrum Edukacji i Promocji Regionu, Dom „ do góry nogami” - symbol obalenia komunizmu. Zobaczyli także Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO, odbyli rejs po Bałtyku oraz odwiedzili Muzeum kaszubskiej ceramiki Neclów X pokolenie garncarzy.

Obozowicze z Dusznik na zbyt dużą ilość wolnego czasu także nie mogli narzekać. Do zobaczenia przecież była kopalnia złota w Złotym Stoku, Morawski Kras, a w nim Jaskinia Macochy, arboretum w Lądku Zdrój czy muzeum papiernictwa w Dusznikach Zdrój, Szczeliniec Wielki, Kudowa Zdrój, torfowiska, Błędne Skały oraz zamek i ogród botaniczny w czeskim mieście Nahod.

Z inicjatywy młodzieży na obozach pojawiła się poranna gimnastyka stymulująca ciało i umysł, zawody sportowe, ogniska, dyskoteki, pokazy talentów – m.in. kabareton czy tańce belgijskie.

Nim uczniowie się spostrzegli 10-dniowe obozy dobiegły końca i ze smutkiem opuszczali Łebę i Duszniki Zdój, za to gotowi na kolejne przygody z „Nauką i biznesem”.

Chcąc przynajmniej niektórym osłodzić rozstanie, ale przede wszystkim skłonić młodzież do refleksji, zorganizowany został wakacyjny konkurs na najlepszy reportaż łączący tematykę wakacji z tematyką projektu. Na zwycięzcę czeka laptop oraz publikacja artykułu na łamach prasy. Szczegółowe informacje na stronie projektu: www.naukaibiznes.pl

/informacje prasowe.
MM Łódź patronuje:

MMŁódź poleca:
Zostań
dziennikarzem
obywatelskim

KonkursyZdrowie i uroda
Przewodnik
po lokalach

Sztuka w ŁodziTeatr w Łodzi
Kino w ŁodziPraca w Łodzi
od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto