MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych kwiecień 2023

Łukasz Grochulski
Sprawdź, w którym banku warto otworzyć konto firmowe.
Sprawdź, w którym banku warto otworzyć konto firmowe. GettyImages
Jeśli planujesz założenie firmy lub już prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz skorzystać z najlepszych warunków rachunku firmowego, zapoznaj się z najnowszym rankingiem kont dla przedsiębiorców na kwiecień 2023. W zestawieniu uwzględniliśmy różne kryteria, w tym aktualne promocje, opłaty za prowadzenie czy korzystanie z karty. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, w jakim banku warto otworzyć konto dla swojej firmy.

Crédit Agricole – konto Solista Biznes

Zestawienie kont firmowych otwiera rachunek Solista Biznes w banku Crédit Agricole, przeznaczony dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Otwarcie rachunku jest całkowicie darmowe. Bezpłatne może być także prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonamy min. min. 1 przelewu do ZUS/US co miesiąc lub zapewnimy wpływy w kwocie min. 2 000 zł miesięcznie. W innym wypadku opłata wynosi odpowiednio 10 i 7 zł. Bezwarunkowo bezpłatne są jednak wpłaty i wypłaty gotówki przy użyciu bankomatów oraz wpłatomatów Credit Agricole.

Warto wiedzieć, że jeśli założymy konto przez aplikację mobilną, zyskujemy 0 zł za jego prowadzenie oraz darmowe przelewy Elixir przez pierwsze 12 miesięcy. Oprócz tego mamy szansę na zyskanie do 2 400 zł premii. Aby otrzymać nagrodę pieniężną wystarczy:

 • założyć konto w aplikacji banku i wpłacić w pierwszym miesiącu min. 500 zł (100 zł);
 • wykonywać przelewy do ZUS/US od kolejnego miesiąca od otwarcia konta co miesiąc przez rok (300 zł);
 • od kolejnego miesiąca po otwarciu konta co miesiąc przez rok wykonywać min. 3 płatności kartą (zwrot 3% maks. 125 zł miesięcznie);
 • podpisać umowę o kredyt firmowy lub terminal płatniczy. Przy tym drugim rozwiązaniu należy zapewnić wpływy z transakcji w wysokości min. 500 przez kolejne 3 miesiące (500 zł).

Jest jeszcze dużo czasu, ponieważ promocja trwa do 30.06.2023 roku. Co więcej, zakładając konto w Credit Agricole możemy także skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym, leasingu czy rachunku oszczędnościowego.

Konto Direct w ING Banku Śląskim

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Konto Direct w ING. Bank oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku oraz darmowe przelewy internetowe w PLN i EUR do krajów SEPA przez dwa lata. Oferta promocyjna jest przeznaczona dla przedsiębiorców prowadzących JDG, którzy jeszcze nie są klientami banku i obowiązuje do 30 września 2023 roku. Po okresie dwóch lat można uniknąć opłat, jeśli będziemy aktywni.

Aby korzystać z bezpłatnego Konta Direct, należy dokonywać przelewów do ZUS/US na kwotę nie mniejszą niż 2 000 zł miesięcznie. Można także korzystać z karty do konta za darmo, o ile co miesiąc dokonamy transakcji na kwotę nie mniejszą niż 300 zł. Warto zaznaczyć, że wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz sieci PlanetCash są zawsze darmowe, bez potrzeby spełniania określonych wymogów.

Konto dla firm Direct umożliwia dodatkowo skorzystanie z usług księgowego z gwarancją stałej ceny przez 2 lata, terminali płatniczych (także mobilnych) za 0 zł przez 14 miesięcy, a także bramki płatniczej za darmo przez pierwsze 3 miesiące.

iKonto Biznes w Alior Bank

Nieco wyżej w rankingu znalazło się iKonto Biznes dla JDG, oferowane przez Alior Bank. Rachunek ten charakteryzuje się darmowym prowadzeniem rachunku oraz brakiem opłat za korzystanie z bankomatów (w oddziałach oraz pierwsze operacje w miesiącu przez urządzenia sieci Planet Cash i Euronet). Ponadto bezpłatne są także krajowe przelewy Elixir, transakcje internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym z opcją kosztową SHA oraz wydanie karty Mastercard z Plusem. Bez opłat możemy również korzystać z wcześniej wspomnianej debetówki do końca 2023 roku.

Co więcej, aktywni właściciele rachunku iKonto Biznes mają szansę na otrzymanie do 1 500 zł rocznie. Alior Bank przyznaje bonusy za konkretne działania:

 • 20 zł za przelew do ZUS/US (na kwotę min. 500 zł);
 • 10 zł za przelew SEPA (na kwotę min. 100 EUR);
 • 25 zł za transakcje kartą (na min. 2 000 zł w miesiącu);
 • 10 zł za korzystanie z oferty kas fiskalnych (jeśli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF na kwotę 100 zł);
 • 25 zł za transakcje walutowe (operacje na łączną kwotę min. 5 000 jednostek waluty obcej);
 • 15 zł za przelew zagraniczny (min. trzy przelewy zagraniczne lub przelewy w walucie obcej w kraju);
 • do 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku (najwyższa kwota za wartość od 100 000,01 zł).

Premia wypłacana jest pod warunkiem wykonania minimum 4 transakcje kartą w miesiącu, nie dotyczy to jednak pierwszego miesiąca uczestnictwa w promocji. To nie wszystko, ponieważ możemy ponadto zyskać do 1800 zł (do 200/mies. dla nowych klientów) zwrotu za zakupy na stacjach paliw kartą debetową Mastercard z Plusem do końca września 2023 roku.

Rachunek dla firm mBiznes mBank

Konto firmowe mBiznes gwarantuje przede wszystkim 0 zł za jego prowadzenie, internetowe przelewy krajowe w PLN oraz przelewy w EUR do krajów UE, oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii. Całkowicie darmowe są także karta debetowa czy korzystanie z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santander oraz wpłatomatów Euronet, mBank, Planet Cash i Cashline.

Bank dodatkowo udostępnia mOrganizer, czyli platformę umożliwiającą zarządzanie finansami firmy. Mowa tu m.in. o wystawianiu faktur czy automatycznym obliczaniu i księgowaniu podatków. Dodatkowo W ramach oferty istnieje możliwość otwarcia do 5 rachunków pomocniczych, a także kont walutowych.

Konto Mój Biznes w Millennium

Tuż za zwycięskim podium znajduje się rachunek Mój Biznes w Banku Millennium. Również ta instytucja przygotowała atrakcyjne warunki, które obejmują 0 zł za prowadzenie konta i subkonta walutowe (w GBP, EUR, CHF i USD) czy wypłaty gotówki z bankomatów Millennium. Darmowe są także 20 przelewów internetowych w miesiącu, karta kredytowa Millennium Visa Business oraz transakcje internetowe do ZUS/US. Wcześniej wspomniane warunki obowiązują przez pierwsze 2 lata. Po tym okresie można ich jednak uniknąć. W przypadku opłaty za prowadzenie konta wystarczy wykonać min. jeden przelew do ZUS/US w miesiącu lub zapewnić min. 1 000 zł wpływów zewnętrznych.

Dodatkowe korzyści z prowadzenia rachunku firmowego w Millennium to m.in. płatności telefonem, szybkie opłacanie faktur poprzez skanowanie kodu QR czy opcje wpłat gotówkowych w formie zamkniętej – nawet w dni wolne od pracy.

BIZnest Konto na podium najlepszych rachunków w kwietniu

Brązowy medal najnowszym rankingu kont firmowych zajmuje Nest Bank ze swoją ofertą rachunku dla firm BIZnest Konto. Instytucja oferują bardzo atrakcyjne warunki, takie jak bezwarunkowo 0 zł za prowadzenie konta, wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir (także do ZUS/US), wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów oraz kartą w urządzeniach Euronet na terenie Polski. Nic nie zapłacimy także za pierwszą kartę debetową Visa i kody SMS do autoryzacji transakcji w bankowości internetowej.

To jednak nie koniec korzyści, które oferuje Nest Bank. BIZnest Konto uprawnia do skorzystania z terminali płatniczych bez opłat za dzierżawę przez nawet 24 miesiące i prowizji od każdej transakcji kartą przez rok. Warto też wspomnieć, że wydzierżawienie tego urządzenia to szansa na zyskanie do 400 zł premii, której wysokość zależy od średnich obrotów w każdym z trzech miesięcy po aktywacji urządzenia. Jeśli chcemy, możemy też korzystać z wygodnych terminali POS czy funkcjonalnego Portalu Obsługi Faktur.

Dodatkowo istnieje także możliwość otrzymania do 2 000 zł premii w programie poleceń rachunków i kredytów oferowanych przez Nest Bank.

Bank Pekao – Konto Przekorzystne Biznes z premią

Drugie miejsce w tym zestawieniu należy do Banku Pekao i Konta Przekorzystnego Biznes. Instytucja w ramach promocji gwarantuje 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta przez rok po objęciu promocją, a także 3% zwrotu z transakcji bezgotówkowych aplikacją PeoPay lub kartą MasterCard (nawet 600 zł). Ponadto nic nie zapłacimy za wpłaty do kwoty 100 000 zł miesięcznie i korzystanie z wpłatomatów Pekao S.A. Co z przelewami? Te wykonywane w systemie Elixir za pośrednictwem bankowości mobilnej nie są obarczone żadnymi opłatami.

Warto podkreślić, że wcześniej wspomniane 600 zł premii to nie koniec bonusów, które możemy otrzymać. Korzystanie z Konta dla firm w Pekao ponadto stwarza szansę zyskania dodatkowych bonusów w wysokości do 1 400 zł. Jednorazowa nagroda w kwocie 800 zł przyznawana jest za podpisanie umowy o kredyt/pożyczkę z gwarancją lub leasing czy faktoring. Nawet 600 zł możemy z kolei otrzymać za umowę o terminal płatniczy i przy zapewnieniu transakcji na min. 1 000 zł miesięcznie z terminala POS na rachunek firmowy (100 zł co miesiąc). Promocja przygotowana przez bank trwa do 30 czerwca 2023 roku.

Przedsiębiorców może zainteresować także platforma Księgowość z Żubrem do zarządzania finansami firmy i obsługi spraw księgowych. Serwis pozwala na m.in. łatwe rozliczenia z fiskusem, szybkie wystawianie faktur czy prognozowanie przychodów.
Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander – najlepsze w kwietniu 2023.

Santander Bank Polska - Konto Firmowe Godne Polecenia
Złoty medal w kwietniowym rankingu najlepszych rachunków dla firm otrzymuje Santander Bank Polska ze swoją ofertą Konta Firmowego Godnego Polecenia. Pierwsza pozycja w zestawieniu wynika m.in. z bardzo atrakcyjnych warunków, które obejmują m.in.:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu;
 • 0 zł za przelewy internetowe Elixir w PLN;
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty i zleceń stałych;
 • 0 zł za korzystanie z pierwszej karty debetowej;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Należy też zaznaczyć, że zwolnienie z opłat nie wymaga zapewnienia określonych wpływów na rachunek ani aktywnego korzystania z karty. Wystarczy jedynie przystąpić do promocji przed końcem lipca 2023 roku. W przypadku korzystania z darmowej karty oraz wypłat z bankomatów konieczne jest wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych podczas otwierania konta.

Ponadto Santander oferuje dodatkowe premie pieniężne: 900 zł za korzystanie z karty płatniczej, 300 zł za podpisanie umowy o produkt kredytowy i następne 300 zł za skorzystanie z leasingu lub pożyczki leasingowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych kwiecień 2023 - Strefa Biznesu

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto