Uniwersytet Medyczny inwestuje w studentów

Artykuł sponsorowany
Uniwersytet Medyczny w Łodzi - największa uczelnia tego typu w Polsce - powstał 1 października 2002 r. w wyniku połączenia Akademii Medycznej oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od września 2008 r. rektorem Uniwersytetu Medycznego jest prof. dr hab. n. med. Paweł Górski.

Co roku na studia aplikuje kilkanaście tysięcy kandydatów, co plasuje uczelnię w czołówce najpopularniejszych kierunków kształcenia w Łodzi.
Oferta studiów obejmuje takie kierunki, jak analityka medyczna, farmacja, kosmetologia, biotechnologia, dietetyka, ratownictwo medyczne, socjologia, zdrowie publiczne, fizjoterapia, lekarski na Wydziale Wojskowo-Lekarskim, lekarski w ramach resortu obrony narodowej, lekarsko-dentystyczny, techniki dentystyczne, lekarski na Wydziale Lekarskim, pielęgniarstwo i położnictwo.
W ramach studiów podyplomowych można podjąć naukę na Wydziale Farmaceutycznym lub Wydziale Nauk o Zdrowiu.
Niedawno zostało uruchomione anglojęzyczne pielęgniarstwo. Zajęcia na trwającym 3 lata kierunku są adresowane zarówno do studentów z Polski, jak i z zagranicy. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest bardzo duże na całym świecie, m.in. ze względu na starzenie się społeczeństwa oraz popyt na prywatne usługi w tym zakresie, będące często alternatywą dla domów opieki społecznej.

Studenci, którzy planują rozpoczęcie praktyki w Europie lub Stanach Zjednoczonych, mogą zapisać się na egzamin NBME, który przygotowuje do wykonywania zawodu i daje dyplom uznawany w krajach Unii i w USA.
Na tle innych uczelni o tym profilu, Uniwersytet Medyczny wyróżnia nie tylko wielkość, ale także umiejętności, jakimi mogą się pochwalić studenci Wydziału Lekarskiego - od trzech lat z rzędu osiągają najlepsze wyniki na Lekarskim Egzaminie Końcowym. Po raz drugi uczelnia zdobyła podium w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski.
Uniwersytet Medyczny to także jedyna polska uczelnia, gdzie niezbędną wiedzę i praktykę mogą zdobyć przyszli lekarze oficerowie dla wojskowej służby zdrowia. Właśnie zakończył się I etap rekrutacji w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu - najlepsi rozpoczną w październiku naukę na kierunku lekarskim Wydziału Wojskowo-Lekarskiego w ramach limitu Ministerstwa Obrony Narodowej.

W marcu tego roku nastąpiło otwarcie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego UM w Łodzi - największej łódzkiej inwestycji w ciągu ostatnich lat. W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską do dyspozycji studentów został oddany przestronny i nowoczesny obiekt, wyposażony w uniktowe w skali kraju urządzenia dydaktyczno-naukowe.

W ramach otwartego centrum funkcjonują bardzo nowoczesne laboratoria:
- Dydaktyki Medycyny Stanów Nagłych
- Mikroskopii Wirtualnej
- Antropometrii Trójwymiarowej
- Ruchu i Wydolności Fizycznej Człowieka - "DynamoLab"
- Funkcji Narządów Zmysłów
- Regulacji Ciśnienia Tętniczego i Funkcji Autonomicznego Układu Nerwowego
- Nauczania Przedklinicznego w Stomatologii
- Badań Materiałowych
- Komórki i Biologii Molekularnej.

10 czerwca Uniwersytet Medyczny organizuje dzień otwarty on-line na stronie pod adresem www.study.umed.pl.
Do najważniejszych osiągnięć UM można z pewnością też zaliczyć najnowocześniejsze w Europie Centrum Stomatologii przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto