Trudny mecz czeka ŁKS Sphinx w Radomiu

Jakub Dłuski w walce pod koszem z Tomaszem Sosnowikiem
Jakub Dłuski w walce pod koszem z Tomaszem Sosnowikiem Krzysztof Szymczak
Trudny mecz czeka w 23. kolejce pierwszej ligi koszykarzy ŁKS, którzy w sobotę o godz. 19 zagrają w Radomiu z mającym aspiracje awansu do ekstraklasy beniaminkiem Rosą. Wprawdzie w pierwszej rundzie ełkaesiacy wygrali z Rosą w Łodzi 79:72, ale po twardym, pełnym dramaturgii boju, zakończonym dogrywką (12:5). Dopiero w ostatniej kwarcie i przedłużonym czasie gry podopieczni trenera Piotra Zycha dominowali, a po trzech ćwiartkach przegrywali (52:57).

Radomianie wygrali ostatnie dwa spotkania ligowe (u siebie ze Spójnią 52:51 i w stolicy z Polonią 69:51), ale wcześnie doznali dwóch z rzędu porażek (w Łańcucie z Sokołem 54:66 i w Radomiu z Prokomem 83:94).

Największą indywidualnością w drużynie trenera Piotra Ignatowicza jest silny skrzydłowy Paweł Wiekiera (205 cm), najskuteczniejszy strzelec Rosy (łącznie 256 punktów w tym sezonie, średnio 11,6 na mecz). Ważną rolę odgrywa także center Hubert Radke (208 cm), rzucający średnio 10 punktów w meczu. Znów przyjdzie więc łodzianom, tak jak w zwycięskim spotkaniu z AZS Politechnika, bić się pod tablicami i wysokimi, silnymi fizycznie rywalami. Spośród graczy obwodowych Rosy najgroźniejsi są Jakub Zalewski (średnio 9,8) i Artur Donigiewicz (10,9), który jednak w ostatnim meczu nie wystąpił z powodu kontuzji.