Torpedy Łódź vs. Mustangs Płock 20:6

Marta Roszkowska
Dziś drużyna Torped Łódź wygrała na własnym boisku z Mustangami Płock 20:6. Tym samym, nadal pozostaje bez straty meczu i jest aktualnym liderem dywizji północnej.

Dla obu drużyn był to trzeci mecz rozegrany w tym roku w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). Przed dzisiejszym spotkaniem, oba zespoły miały na swoim koncie komplet zwycięstw i z tą samą ilością punktów sąsiadowały ze sobą w tabeli. Jednak, dzięki korzystniejszemu bilansowi punktowemu, to Mustangi plasowały się na pozycji lidera dywizji.

Dzisiejsze starcie czołowych drużyn wyklarowało sytuację w tabeli. Po dwóch kwartach łodzianie prowadzili 14:0. W dwóch kolejnych kwartach zarówno gospodarze, jak i goście zdołali wywalczyć po 6 punktów. Tym samym, Torpedy Łódź zwyciężyły w całym spotkaniu 20:6 i uplasowały się na pozycji lidera.

Spełniły się przewidywania niektórych sympatyków futbolu amerykańskiego i fanów Torped, którzy stawiali na swoją drużynę i dziś mocno jej kibicowali. Mieli zapewne w pamięci zeszłoroczną potyczkę obu drużyn, z której to zwycięsko wyszły Torpedy wygrywając wówczas z Mustangami 38:0.