Streetball w Manufakturze. Górą "Budextan Streetball 4" z Mrągowa

Marek Kondraciuk (opr.wm)
W II Mistrzostwach Polski w Koszykówce Ulicznej Siemens AGD 3x3 rozegranych na Rynku Manufaktury walka była zacięta... Artur Kostkowski
Ponad 60 trzyosobowych zespołów wzięło udział w II Mistrzostwach Polski w Koszykówce Ulicznej Siemens AGD 3x3, rozegranych na Rynku Manufaktury. To kolejny dowód, że streetball rozwija się dynamicznie i zdobywa coraz więcej zwolenników, a Łódź staje się stolicą tej dyscypliny.

W finale II Mistrzostw Polski w Koszykówce Ulicznej Siemens AGD 3x3 zwyciężyła drużyna "Budextan Streetball 4" z Mrągowa, która wygrała z "Dzikie Węże" Warszawa 14:12. Zwycięzcy grali w składzie: Rafał Pietrzak, Tomasz Rudko, Piotr Wójcik, Michał Wojtyński.

Zespół Łodzi (Krzysztof Białkowski, Kacper Kromer, Jakub Pietrzko, Piotr Kacprzak ) przegrał w ćwierćfinale, ale w rozgrywkach grupowych pokonał przyszłych mistrzów Polski 9:4.

W kategorii U-18 mężczyzn wygrała drużyna z Łodzi "Oj tam Oj tam" (Maciej Kochaniak, Wojciech Górnicki, Karol Wiśniewski, Patryk Wal). Konkurs rzutów za trzy wygrał Mateusz Rutkowski, a konkurs wsadów Piotr Barszcz.

Zwycięzcy w kategorii open reprezentować będą nasz kraj i polski streetball na turnieju masters, który odbędzie się 1-2 września w Stambule. W Turcji rywalizacja toczyć się będzie o awans na mistrzostwa świata, które w tym roku rozegrane będą w Miami.

Łódzka impreza ma prestiżowy status FIBA World Qualifier i jest rozgrywana pod egidą Międzynarodowej Federacji Koszykówki FIBA World. Zawodnicy uczestniczący w mistrzostwach stają się częścią globalnej społeczności koszykówki ulicznej Planet 3x3.