MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Leksińskim w EC1, czyli jak realizować pasje i pomagać dzieciom

Dariusz Matyjaszczyk
Dariusz Matyjaszczyk
Michałem Leksiński opowie jak realizować pasje i pomagać dzieciom
Michałem Leksiński opowie jak realizować pasje i pomagać dzieciom materiały prasowe
Dla dzieci na sam szczyt, a nawet szczyty wspina się Michał Leksiński, ambasador Fundacji Happy Kids. W ramach projektu „7 Happy Summits” zdobywa Koronę Ziemi, czyli najwyższe góry wszystkich kontynentów, pomagając przy tym podopiecznym Organizacji.

Podróżnik Michał Leksiński opowie o najnowszej wyprawie i działalności charytatywnej. Spotkanie odbędzie się już w poniedziałek. Liczba miejsc jest ograniczona i wymagane są zapisy.

Michał Leksiński: Nie ma przeszkód nie do pokonania

Podróżnik Michał Leksiński, jeden z ambasadorów Fundacji Happy Kids, jest na to idealnym przykładem. Już od lat łączy swoją pasję z pomaganiem dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka Fundacji Happy Kids. Owocem jego współpracy z Organizacją jest właśnie projekt „7 Happy Summits”, który zakłada zdobycie przez Michała Korony Ziemi w wersji rozszerzonej – czyli 9 najwyższych gór wszystkich kontynentów. Zapytany o to na jakim etapie realizacji projektu się znajduje mówi tak:

- Do tej pory udało nam się zdobyć siedem szczytów, do dopełnienia korony pozostały już tylko dwa – Mount Everest w Azji i Denali w Ameryce Północnej. Najnowszym osiągnięciem stał się Masyw Vinsona na Antarktydzie, o którym z największą przyjemnością opowiem na poniedziałkowym spotkaniu w łódzkim EC1. Każde kolejne osiągnięcie to dla mnie niesamowite przeżycie i radość, że robiąc to, co kocham mogę pomagać dzieciom, które tej pomocy naprawdę potrzebują – podkreśla Michał Leksiński.

Program spotkania z podróżnikiem Michałem Leksińskim w EC1

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. opowieści Michała Leksińskiego z tej i wcześniejszych podróży, pokaz filmu z wyprawy "Ponad chmurami Antarktydy" oraz przekazanie podopiecznym Fundacji Happy Kids flagi, która towarzyszyła Michałowi na „dachu Antarktydy”.

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2023 o godzinie 17:30 w budynku EC1 przy ulicy Targowej 1/3 (wejście od ul. Dowborczyków), w sali nr 3 na 2 piętrze, nad Halą Maszyn. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Fundacja prosi o wcześniejsze zapisy poprzez wiadomość mailową na adres: [email protected] .

Ewa Tietianiec, wiceprezes Fundacji Happy Kids, podkreśla znaczenie projektu "7 Happy Summits" i cieszy się, że uczestnicy spotkania będą mieli możliwość poznania i wysłuchania podróżnika. - Projekt Michała Leksińskiego jest niezwykle ważny dla naszej Fundacji, ponieważ pokazuje naszym podopiecznym, że marzenia można realizować, a pasja i determinacja prowadzą do sukcesu. To niesamowita szansa, dzięki której nasze dzieci będą mogły posłuchać opowieści o niezwykłych podróżach Michała i poznać trochę świata, który na własne oczy widziało tak niewielu ludzi – dodaje.

„7 Happy Summits” to coś więcej niż wspinaczka

Fundacja Happy Kids od 2001 roku działa na rzecz opieki nad dziećmi, zapewniając im dobre środowisko rozwoju. Prowadzi m.in. 17 Rodzinnych Domów Dziecka, ale też organizuje ciekawe i rozwijające wydarzenia na rzecz swoich podopiecznych. Sztandarowym przykładem jest właśnie projekt „7 Happy Summits”, z którego fundusze przeznaczane są na budowę pierwszego w Polsce Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej.

Podczas ostatniej wyprawy, którą Michał Leksiński odbył 3 stycznia 2023 roku, dotarł na sam szczyt Masywu Vinsona (4 892 m). To najwyższa góra Antarktydy. Całą wyprawę, począwszy od Szczecina, a na Antarktydzie skończywszy, rejestrowała kamera wspinacza, dzięki czemu odwiedzający o przygodach na śnieżnej pustyni nie tylko posłuchają, ale i zobaczą efekty podróży.

Zarejestruj się i zapoznaj ze szczegółami spotkania

Projekt „7 Happy Summits” jest wyzwaniem podjętym przez Michała Leksińskiego, podróżnika i miłośnika alpinizmu. Projekt zakłada zdobycie wszystkich szczytów Korony Ziemi, najwyższych szczytów siedmiu kontynentów.

Można wspierać też zbiórkę na Rodzinny Dom Pomocy Społecznej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto