Siatkówka: walentynkowa klęska Budowlanych Łódź z ATOM-em Trefl Sopot [zdjęcia]

Siatkarki Budowlanych Łódź przegrały 0:3 z ATOM-em Trefl Sopot. Dla łodzianek są to smutne walentynki.
Sportowy tydzień łódzkich drużyn - zobacz kto, gdzie i kiedy

Zobacz jak dopingowali kibice

Mecz rozpoczął się katastrofalnie dla siatkarek Budowlanych Łódź. Przy wyniku 0:4 trener Maciej Kosmol wziął czas, ale niewiele to zmieniło. Kolejne cztery "oczka" również padły łupem sopocianek. Łodzianki pierwszy punkt zdobyły dopiero po I przerwie technicznej.

Gospodynie dalej się jednak myliły. Hellene Rousseaux nie potrafiła się przedrzeć przez blok rywalek i szybko zastąpiła ją Katarzyna Bryda. To także nie poprawiło sytuacji i na drugiej przerwie technicznej było już 5:16. Do końca seta podopieczne Macieja Kosmola zdobyły jeszcze tylko trzy "oczka".

Nieco lepiej rozpoczęła się druga partia, chociaż na pierwszej przerwie technicznej było już 4:8. Po wznowieniu gry siatkarki ATOM-u nadal były szybsze, wyżej skakały i lepiej przewidywały, a ich przewaga rosła.

Trener Kosmol próbował zmieniać, ale młoda Ewelina Mikołajewska niewiele mogła pomóc bardziej doświadczonym koleżankom. Łodzianki odrobiły nieco strat przy zagrywce Katarzyny Mróz, a trener Alessandro Chiappini nawet poprosił nawet o czas przy wyniku 10:16. Po powrocie do gry gospodynie zdobyły jednak kolejne dwa "oczka" zmniejszając straty do zaledwie czterech punktów (12:16). Po punkcie serwisowym Any Grbac zrobiło się nawet 15:18, ale kolejny dwa punkty na swoim koncie zapisały przyjezdne. Sopocianki w końcówce udowodniły swoją wyższość, zwyciężając do 17.

Trzeci set to istna metamorfoza łodzianek. Prowadzenie 3:0 było dobrym prognostykiem, ale szybko gra się wyrównała (5:5, 7:7). Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły jednak Budowlane. Po wznowieniu ATOM szybko wyszedł na prowadzenie (8:9). Przy 9:11 Maciej Kosmol reagował, prosząc o czas. Skutek był odwrotny do zamierzonego (9:14) i trener Budowlanych poprosił o kolejny czas. To pomogło zdobyć jeden punkt, a później kilka kolejnych, ale to sopocianki kontrolowały grę.

Ostatecznie ATOM wygrał z Budowlanymi 25:15 i cały mecz 3:0. Drugie spotkanie już w piątek (17 lutego) w Sopocie. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.