Siatkówka: Organika Łódź wygrywa we Wrocławiu 3:1

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pokonały we Wrocławiu tamtejszą Gwardię 3:1. O sukcesie łodzianek przesądziły zimna krew i lepszy blok.

Do Wrocławia siatkarki Organiki Budowlanych Łódź jechały prosto z Czech, gdzie w kiepskim stylu przegrały w czwartek (9 grudnia) z VK Modranska Prostejov 0:3. Kibice mogli zatem z niepokojem patrzeć na to co łodzianki pokażą w meczu z Gwardią.

Obawy nie były nieuzasadnione. Siatkarki Organikinie zachwyciły we wczorajszym (11 grudnia) spotkaniu, ale mimo to udało im się wygrać. Emocji brakowało tylko w drugim secie, którego łodzianki przegrały z kretesem (10:25). W 1. partii gra toczyła się na przewagi i po kilku obronionych piłkach setowych Budowlane wygrały 33:31. W setach nr 3 i 4 gra nie trwała już tak długo, ale o wygranych przyjezdnych decydowały końcówki, w których okazywały się lepsze od rywalek o dwa "oczka" - dwukrotnie 25:23.

Siatkarki Organiki sukces zawdzięczają świetnej grze blokiem, szczególnie w pierwszym i czwartym secie (odpowiednio 8 i 10 bloków punktowych). W końcu z niezłej strony pokazała się także Kathleen Olsovsky. Amerykanka zdobyła 11 punktów i razem z Sylwią Wojcieską była najskuteczniejszą zawodniczką w łódzkiej drużynie. Do pozytywów można też zaliczyć, że mimo złej gry Budowlane wygrały, ale żeby osiągać sukcesy w dalszych spotkaniach, to łodzianki muszą prezentować o wiele wyższy poziom.

Kolejny mecz Organika rozegra już we wtorek (14 grudnia), kiedy to w ramach Ligi Mistrzyń zagrają rewanż z VK Modranska Prostejov. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30 w Hali Sportowej. Bilety w cenach 15 i 10 zł są do kupienie w biurze klubu, a trzy podwójne wejściówki można wygrać w konkursie Mojego Miasta Łódź.

- Koszykówka: ŁKS Łódź - Asseco Prokom 2 Gdynia 75:69