Siatkówka: Budowlane wygrywają po dreszczowcu w Mielcu [+konkurs]

Natalia_B.
Natalia_B.
Adrian_Somorowski, archiwum mmlodz.pl
Wczoraj (24 października), po emocjonującej walce, zawodniczki Budowlanych Łódź wygrały ze Stalą Mielec 3:2.
Poprzedni mecz, to przegrana Organiki z Pałacem Bydgoszcz

W meczu kończącym czwartą kolejkę PlusLigi Kobiet siatkarki Budowlanych Łódź zagrały na wyjeździe ze Stalą Mielec. W historii swoich występów w najwyższej klasie rozgrywkowej łodzianki mierzyły się z mielczankami czterokrotnie i za każdym razem musiały uznać wyższość zawodniczek z Podkarpacia (w sezonie 2009/2010 2:3 i 0:3, a w sezonie 2010/2011 dwukrotnie 1:3). Na szczęście wczoraj udało się przerwać złą passę i zdobyć punkty do ligowej tabeli.

W pierwszym secie Budowlane dość długo miały sytuację pod kontrolą, o czym świadczyć może dwupunktowa przewaga utrzymywana przez większość czasu. Niestety, tak jak w poprzednich spotkaniach, łodzianki zgubiły gdzieś koncentrację i skuteczność i oddały zwycięstwo przeciwniczkom. Również drugi set padł łupem gospodyń meczu. Kiedy w trzeciej partii wydawało się, że już po wszystkim i można zacząć pisać o zwycięstwie Stali, podopieczne trenera Masacciego wrzuciły piąty bieg i wróciły do gry (choć przegrywały już 14:21, a nawet 22:24).

W czwartym secie zawodniczki Budowlanych Łódź nie zwolniły tempa i pewnie doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji. Tie-break’a rozpoczęły od efektownego prowadzenia 4:0 i konsekwentnie budowały swoją przewagę, choć nie obyło się bez niepokojącego przestoju w grze pod koniec rozstrzygającej partii.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Helene Rousseaux, która zdobyła 19 punktów. Po 14 "oczek" zanotowały Karolina Kosek, Katarzyna Mróz i Anita Kwiatkowska. Cieszy determinacja, jaką wykazały się nasze zawodniczki, aby odwrócić losy spotkania. Martwi natomiast fakt, że kolejny raz Budowlane przesypiają początek rywalizacji i muszą niemalże stawać na głowie, aby zdobyć punkty do klasyfikacji. Po czterech kolejkach mają ich na swoim koncie 5 i zajmują 7. miejsce w tabeli.

KPSK Stal Mielec – Budowlani Łódź 2:3 (25:23, 25:18, 25:27, 18:25, 11:15)

KONKURS:

Siatkarki Budowlanych nie zwalniają tempa. Już w czwartek (27 października) rozegrają kolejny mecz w PlusLidze Kobiet. Tym razem podejmą u siebie AZS Białystok. Jeśli chcecie obejrzeć to spotkanie z wysokości trybun, mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń. By wygrać jedno z nich wystarczy, że w komentarzu poniżej napiszecie dlaczego Waszym zdaniem siatkarki Budowlanych "upodobały" sobie tak w tym sezonie mecze zakończone tie-breakami. Jednocześnie należy wysłać maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i MM-kowym nickiem na adres: [email protected] (w tytule koniecznie wpisując "Organika Budowlani Łódź - konkurs"). Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów, którzy przyślą jednocześnie maila na podany wyżej adres. Konkurs trwa do 27 października, do godz. 07:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.