Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź bez zwycięstwa w Białymstoku

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź grały w weekend (9-10 października) w III Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Łodzianki przegrały wszystkie trzy mecze.

Za siatkarkami Organiki Budowlanych Łódź są już dwa turnieje w trakcie przygotowań do sezonu 2010/2011 PlusLigi Kobiet. Póki co widać, że jest jednak dopiero początek sprawdzianów przed rozgrywkami, które rozpoczną się dopiero w grudniu.

W zeszłotygodniowych zawodach w Bielsko-Białej Budowlane wygrały jedno spotkanie (z Galatasaray Stambuł), a tym razem przegrały wszystkie trzy mecze. W ostatnią sobotę (9 października) siatkarki Organiki przegrały 0:3 z beniaminkiem ligi Atomem Treflem Sopot. Łodzianki walkę nawiązały tylko w dwóch pierwszych setach, w których przegrały odpowiednio do 22 i 23, a w trzeciej partii Trefl wygrał zdecydowanie do 13. Najskuteczniejsze w tym meczu w Organice były nowe zawodniczki - Sylwia Wojcieska (9 punktów) i Katie Olsovsky (7 pkt.) - oraz Julia Shelukhina (7 pkt.).

Drugie spotkanie Budowlane rozgrywały jeszcze tego samego dnia i tym razem spisały trochę lepiej. W meczu z gospodyniami, AZS-em Białystok siatkarki Organiki wygrały jednego seta 25:18, ale cały pojedynek przegrały 1:2 (w turnieju rozgrywano tylko po trzy sety). Najwięcej punktów tym razem zdobyły Olsovsky (17) i Katarzyna Bryda (15).

Na zakończenie Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku łodzianki uległy BKS-owi Bielsko-Biała 1:2. Organika wygrała trzecią partię 25:15 i to powinno cieszyć - w poprzednim turnieju Budowlane uległy bowiem bielszczankom 0:3. W wynikach Organiki widać zatem lekki progres, ale najwyższa forma i tak powinna przyjść na rozgrywki PlusLigi Kobiet i Ligi Mistrzyń. Do tego czasu na dobre do zespołu powrócą Karolina Kosek i Katarzyna Zaroślińska, które od dłuższego czasu (z małymi przerwami) przebywają na zgrupowaniach i meczach reprezentacji Polski.