RTS Widzew Łódź - LKS Rosanów 3:0

Paulina Szczerkowska
Paweł Łacheta
RTS Widzew Łódź kontynuuje imponującą serię zwycięstw. W środę łodzianie odnieśli 12. zwycięstwo w 12. wiosennym meczu w IV lidze. Tym razem piłkarze Widzewa wygrali z LKS Rosanów 3:0.

Widzewiacy o tym, że nie będą mogli rozegrać swojego meczu w Łodzi dowiedzieli się we wtorek. Wszystko przez to, że zarząd Widzewa nie porozumiał się z władzami SMS-u w sprawie aneksu do umowy na wynajem obiektu. Łodzianie w ostatniej chwili skorzystali więc z życzliwości władz Głowna.

Jako gospodarz, Widzew Łódź z łatwością pokonał LKS Rosanów i zanotował dwunastą wygraną z rzędu. Taką serię ostatni raz udało się osiągnąć trenerowi Franciszkowi Smudzie w mistrzowskim sezonie 96/97!

Widzew kontrolował mecz od samego początku, ale gola udało mu się zdobyć dopiero w 35. minucie. Przemysław Rodak dośrodkował w pole karne, a tam na piłkę czekał już Kacper Bargieł. Na następne trafienie nie trzeba było długo czekać. Po czterech minutach Kamil Wiktorski trafił do własnej bramki, próbując zablokować strzał Patryka Strusa. Po chwili wynik na 3:0 ustalił Kamil Tlaga.

RTS Widzew Łódź - LKS Rosanów 3:0 (3:0)

Bramki:
1:0 - Bargieł (35')
2:0 - Wiktorski (39' - sam.)
3:0 - Tlaga (43')

Widzew: Choroś, Bartos, Rodak, Bargieł, Tlaga, Budka (69′ Puchalski), Bończak, Okachi, Strus (63′ Pochyba), Zawodziński (58′ Możdżonek), Kowalczyk (73′ Bondara)

LKS: Lewandowski, Wiktorski, Stokłosa, Głowiński, Cębrzyński, Baryła, Bujalski, Gałecki, Miszczak, Kurstak, Mordzakowski (62′ Wiosna)