Remisowy sparing Widzewa w Tunezji

Bogusław Kukuć
Na Ugo Ukaha można liczyć. Strzelił gola, dostał kartkę.
Na Ugo Ukaha można liczyć. Strzelił gola, dostał kartkę. fot. Krzysztof Szymczak
Pierwszy sparing Widzewa podczas zgrupowania w Tunezji zakończył się remisem 1:1. Przeciwnikiem była drużyna wicelidera rozgrywek ligi tunezyjskiej Espérance Sportive de Tunis. Mimo towarzyskiego charakteru spotkania, przed pierwszym gwizdkiem sędziego, piłkarze obu drużyn minutą ciszy uczcili pamięć ponad 70 ofiar zamieszek po meczu w Egipcie.

Początek toczył się przy lekkiej przewadze łodzian. W 7 minucie Przemysław Oziębała wpadł w pole karne gospodarzy, ale piłkę spod nóg widzewiaka wybił jeden z obrońców. Trzy minuty później aktywnego Oziębałe uprzedził bramkarz Esperance. Gra się wyrównała.

W 25.minucie padł pierwszy gol. Iheb Msakni pokonał Macieja Mielcarza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zdobywca bramki trafił do Esperance zimą. Wcześniej strzelił 10 goli w tunezyjskiej ekstraklasie. W czwartek zdobył pierwszą bramkę dla zespołu z Tunisu.

Łodzianie przegrywali tylko przez cztery minuty. Wyrównującego gola zdobył Ugo Ukah w 29 min. Asystę zaliczył inicjator ofensywnej akcji Marcin Kaczmarek, który podpisał się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne. Piłkę przejął obrońca Widzewa i sprytnym strzałem zdobył pierwszą bramką dla Widzewa podczas zimowych przygotowań na afrykańskim kontynencie. Już w przerwie sztab szkoleniowy Widzewa dokonał dwóch zmian. W bramce Macieja Mielcar zastąpił Michał Pytkowski, zaś za Souhaiela Ben Radhię wszedł na prawą stronę defensywy Jakub Bartkowski.

W trzeciej minucie drugiej połowy dogodnej okazji nie wykorzystał Princewill Okachi. Nigeryjczyk strzelił nad poprzeczką, marnując dobre podanie Oziębały.

Po godzinie gry nastąpiły kolejne roszady w łódzkim zespole. Szansę gry dostali: Sebastian Duda, Piotr Mroziński, Rafał Serwaciński, Veljko Batrović, Patryk Stępiński, Mariusz Stępiński, Mariusz Rybicki oraz testowani Alli Abdullahi i Luka Rotković. W końcówce łodzianie mieli lekką przewagę, ale obie strony nie potrafiły wypracować klarownych okazji bramkowych. W sumie po niezłej grze padł sprawiedliwy remis.

Jak widać trener Radosław Mroczkowski nie korzystał w tym spotkaniu z Piotra Grzelczaka, co wskazuje na to, że jednak szkoleniowiec łodzian liczy się z wcześniejszym odejściem tego napastnika do Lechii Gdańsk . Woli dać szanse tym, którzy chcą grać w Widzewie wiosną. Nie wystąpił też Patryk Wolański, ale trzeci z bramkarzy dostanie z pewnością szanse w kolejnym sparingu.

Espérance Sportive de Tunis - Widzew 1:1
Gole: 1:0 Msakni (25.), 1:1 Ukah (29.)
Widzew: Mielcarz (46. Pytkowski) - Ben Radhia (46. Bartkowski), Ukah (60. Duda), Bieniuk (60. Mroziński), Dudu (60. Patryk Stępiński), Ostrowski (60. Serwaciński), Pinheiro (60. Batrović), Panka (60. Abdullahi), Kaczmarek (60. Rybicki), Okachi (60. Rotković), Oziębała (60. Mariusz Stępiński)
Żólta kartka: Ukah.

Przebywająca na obozie w Kleszczowie drużyna Młodej Ekstraklasy Widzewa pokonała w sparingu trzecioligową Omegę 2:1, po bramkach Piotra Bartłoszewskiego i Maksymiliana Rozwandowicza.