Rachunkowość z certyfikatem

Artykuł sponsorowany
Kierunek Finanse i Rachunkowość prowadzony na Wydziale Zarządzania UŁ otrzymał akredytację Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Akredytacja, jaką uzyskał Wydział Zarządzania UŁ, zwalnia absolwentów II stopnia kierunku Finanse i Rachunkowość, którzy zaliczyli przedmioty operacyjna rachunkowość zarządcza i strategiczna rachunkowość zarządcza z egzaminów F1, F2, F3, F4, F5 w ramach kwalifikacji ACCA.

Akredytacja przyznana Wydziałowi Zarządzania UŁ przez ACCA jest pierwszą w Polsce dla kierunku studiów prowadzonego w języku polskim. Dodatkowo, absolwenci Finansów i Rachunkowości, którzy do końca października zapiszą się do ACCA, nie będą musieli wnosić opłat za certyfikaty z egzaminów, z których zostają zwolnieni.

ACCA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i Rachunkowości w ponad 170 krajach. Certyfikat ACCA jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z dziedziny rachunkowości. Aby ją zdobyć, należy zdać 14 egzaminów oraz wykazać się odpowiednią praktyką zawodową. Większość egzaminów sprawdza wiedzę głównie z rachunkowości finansowej i zarządczej, ale również z takich dziedzin jak podatki, prawo, audyt, a także analiza biznesowa.
Wiedza zdobyta przez absolwentów kierunku FiR pozwala przygotować ich do kierowania zespołami problemowymi, współuczestnictwa w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi, zarządzania finansami przedsiębiorstw i stwarza podstawy do budowy własnej kariery zawodowej w zakresie wykonywania zawodu biegłego rewidenta lub doradcy finansowego.

- W planowaniu i realizacji programu kierunku zakłada się stałą współpracę z ekspertami środowiskowymi oraz dostosowanie jego programu do wymogów prawnych i środowiskowych, co zwiększa możliwość zdobywania certyfikatów zawodowych - dodaje dr Ewelina Zarzycka, adiunkt w Katedrze Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ.

- To ogromne wyróżnienie i zasługa wielu pracowników naszego Wydziału. Dzięki certyfikatom nasi absolwenci będą uprzywilejowani na rynku pracy - mówi prof. dr hab. Ewa Walińska, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Jednostki organizacyjne Wydziału Zarządzania reprezentujące dyscypliny finanse oraz rachunkowość od kilkudziesięciu lat należą do najlepszych w tej tematyce ośrodków naukowo-badawczych w kraju i są znane również za granicą. W środowisku naukowym podkreśla się w szczególności znaczenie Katedry Rachunkowości dla rozwoju nauki i praktyki rachunkowości polskiej. Katedra, określana często mianem łódzkiej szkoły rachunkowości, przez ponad 60 lat swojego funkcjonowania stała się nie tylko "kuźnią" kadry naukowej, ale także motorem zmian legislacyjnych w polskiej rachunkowości. Jako pierwsza w Polsce prowadziła intensywną współpracę zagraniczną (co było zasługą jej wieloletniego kierownika, prof. dr hab. Alicji Jarugowej), w szczególności z uniwersytetami w USA i Wielkiej Brytanii, co pozwoliło na kształcenie pracowników oraz implementację zdobytej przez nich wiedzy do powstającej w Polsce gospodarki rynkowej w latach 90. XX wieku.

Należy podkreślić, że Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ była pierwszym w Polsce ośrodkiem, który propagował rachunkowość międzynarodową i prowadził badania w tym zakresie. Jej pracownicy - jako pierwsi - przetłumaczyli na język polski zarówno Dyrektywy Unii Europejskiej (EWG) - IV, VII i VIII, jak i Ramy Koncepcyjne i Międzynarodowe Standardy Rachunkowości wydane przez Międzynarodowy Komitet Standardów Rachunkowości (obecnie IASB).

Szczegółowe informacje na temat kierunku Finanse i Rachunkowość z akredytacją ACCA prowadzonego na Wydziale Zarządzania można uzyskać na stronie: www.rekrutacja.wz.uni.lodz.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto