Przebudowa ul. Mierzejowej w Łodzi jeszcze w tym roku. Zamiast starej kostki będzie asfalt, chodniki i udogodnienia dla niepełnosprawnych

Kira Miler
Kira Miler
Udostępnij:
W tym tygodniu rozpocznie się przebudowa ul. Mierzejowej. To jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli. Stara kamienna kostka przejdzie do lamusa. Na ul. Mierzejowej zostanie wyremontowana kompleksowo droga i chodniki.

-Umowa z wykonawcą została podpisana i przekazaliśmy teren budowy. Wykonawca po uzyskaniu zgody na tymczasową organizację ruchu rozpocznie przebudowę drogi, co powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Przebudowa prawie kilometrowego odcinka, kosztować będzie 5,5 mln złotych – wyjaśnia Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Stara kamienna kostka przejdzie do lamusa. Na ul. Mierzejowej zostanie wyremontowana kompleksowo droga i chodniki. Usunięte zostaną architektoniczne bariery, dziś trudne do pokonania dla osób starszych. Ulica Mierzejowa jest bardzo ważną drogą dla mieszkańców Rudy. Jest zbiorczą ulicą rozprowadzającą ruch w osiedlowe ulice, prowadzi do ul. Pabianickiej i Rudzkiej, oraz zlokalizowany jest przy niej cmentarz.

Ze względu na zły stan nawierzchni i geometrię drogi, trudno o dobry dojazd do cmentarza, czy przejazd komunikacją miejską. Mieszkańcy muszą 15 minut iść od najbliższych przystanków. Droga obecnie jest z dużej łupanej kamiennej kostki, która po wielu latach jest bardzo nierówna. Chodniki są bardzo wąskie, a w niektórych miejscach pomiędzy jezdnią, a chodnikiem są duże różnice wysokości, co jest bardzo dużą barierą dla pieszych, a praktycznie nie do pokonania dla osób starszych, a w zupełności dla niepełnosprawnych i osób z wózkiem.

Po przebudowie pojawi się asfaltowa nawierzchnia. Na skrzyżowaniach zostaną wykonane wyniesienia, aby uspokoić ruch. Powstaną przystanki autobusowe, aby mieszkańcy nie musieli kilkanaście minut iść do tramwaju czy autobusu. Powstaną równe, proste chodniki po obu stronach drogi, wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych, obniżone krawężniki i płytki wskaźnikowe. Nasadzonych zostanie także ponad 50 nowych drzew, oraz aby estetycznie nawiązać do klimatu obecnej ulicy.

Całość przebudowy obejmie odcinek ul. Mierzejową od ul. Długiej do Konnej, oraz część ul. Konnej i Poziomej do Albańskiej z powodu konieczności wpięcia się w kanał deszczowy. Prace mają potrwać do końca roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

t
tuskomuł

Może i rozpoczną na POkaz przed wyborami tylko kiedy skończą ktoś wie. A POza tym ta piękną granitową i zabytkową kostkę kto już zamówił? Pewnie PO to ten remont żeby kostkę zajumać a zrobić badziewny asfalt i za dwa lata remontować.

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie