POS Łódź Kamyczek zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski

dem
Dziewczyny z POS Łódź Kamyczek zdobyły srebrny medal na Mistrzostwach Polski
Dziewczyny z POS Łódź Kamyczek zdobyły srebrny medal na Mistrzostwach Polski materiały prasowe
Żeńska drużyna POS Łódź Kamyczek wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w curlingu. Zawody rozegrano w Warszawie w dniach 8-12 kwietnia.

Żeńska drużyna POS Łódź Kamyczek po latach sukcesów i medalach w kategoriach juniorskich zdobyła pierwszy medal w kategorii seniorskiej.

POS Łódź Kamyczek wystąpił w składzie: Adela Walczak (skip), Joanna Waryszak, Zuzanna Rybicka, Victoria Dubrovskaya i Maria Stefańska. Drużyna Adeli Walczak bez porażki wygrała kwalifikacje, a w finałach pokonała kolejno drużyny z Gliwic, Warszawy, Katowic, aby w finale ulec drużynie ŚKC Kofeina z Katowic 6:9.

W finałach wystąpiły także inne łódzkie drużyny - dziewczęta z POS Łódź Cenzura (skip Dominika Muskus) zajęły bardzo dobre 5 miejsce, natomiast drużyny męskie sklasyfikowane zostały na 7 i 10 miejscu w Polsce.