Polska - Ukraina 12:13

Jacek Suliga
Polacy od pechowej porażki z Ukrainą rozpoczęli swoje zmagania w dywizji 2A.

W sobotnie popołudnie na stadionie Budowlanych Łódź rugby miało swoje święto. Wszystko rozpoczęło się około godziny 13 kiedy to na murawę wybiegli oldboye. Po ich meczu rozpoczął się pierwszy międzynarodowy mecz Polski w rugby siedmioosobowym kobiet. Przeciwnikiem naszej drużyny były Litwinki. Polki wygrały w końcówce 7:5.

Te wszystkie wydarzenia miały rozgrzać zgromadzoną publiczność przed głównym wydarzeniem dnia. Polska reprezentacja seniorów grała z drużyną Ukrainy.

Trener Tomasz Putra oparł grę naszej reprezentacji głównie na zawodnikach z Francji. Tłumaczył to tym, że jeżeli graliby tylko zawodnicy z naszej ligi przegralibyśmy z Ukrainą różnicą kilkudziesięciu punktów.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Żadnej z drużyn nie udawało się dostać w pole przyłożenia drużyny przeciwnej. Polacy w 1 połowie zdobywali punkty z perfekcyjnie wykonywanych rzutów karnych przez Jurija Buchało. Niestety w drugiej połowie nasi zawodnicy opadli z sił. Gra toczyła się coraz częściej na naszej połowie. Gracze gości zdobyli przyłożenie 12:8 dla Polski. Zostały sekundy do końca. Kibice świętowali już premierowe zwycięstwo nad Ukrainą. Jednak sport jest przewrotny i nieprzewidywalny - na tym polega jego piękno. W ostatniej akcji meczu goście zdobyli przyłożenie i cały mecz wygrali 12:13.

Polska - Ukraina 12:13 (9:3)
Punkty: Jurij Buchało 12 - Nikołaj Kirsanow 5, Maksim Krawczenko 5, Sergej Cerkownyj 3.
Sędzia: Horatiu Bargaunas (Rumunia).
Widzów: 2 500.

Polska: Fabien Kwarta (52. Michał Królikowski), Yaan Lewandowski, Marcin Wilczuk, Grzegorz Falk, Paweł Nowak (73. Michał Krużycki), Ciril Monarcha, Stanislas Krzesiński, Etienne Zyk (65. Kamil Bobryk), Łukasz Szostek, Dawid Popławski (70. Cedric Vessiere), Donald Gargason, Dawid Banaszek, Krzysztof Hotowski (66. Tomasz Stępień), Mariusz Motyl, Jurij Buhało.

Ukraina: Sergiej Suchin, Nikołaj Kirsanow, Wołodimir Kaszliuk (64. Oleg Lotwinienko), Wiaczesław Krasylnik, Aleksandr Łomakin, Witalij Zadwirnyj (73. Dżaba Malaguaradze), Andriej Mielnikow, Witalij Orłow, Maksim Krawczenko, Sergej Cerkownyj, Sergiej Garkawyj, Rusłan Czerkownyj (45. Gieła Gigidze), Artiom Glinka, Oleg Kwastnyca (45. Aleksandr Ljubyj), Wiaczesław Ponomarienko.