Polska B przegrała z Włochami

Jedynie trzech setów potrzebowali Włosi aby pokonać zespół Polski B. Mimo walki, biało-czerwoni musieli uznać wyższość rywala.

Na początku pierwszego seta Polacy starali się nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, jednak po pierwszej przerwie technicznej Włosi zaczęli wychodzić na prowadzenie 9:18, 12:21. Straty okazały się zbyt trudne do odrobienia i biało-czerwoni przegrali do 16. Podobnie jak w poprzedniej partii, tak i w drugim secie, Polacy wyszli na prowadzenie 3:1, jednak mimo dobrej gry w obronie, nie zdołali go utrzymać.

Do przerwy technicznej nawiązali z rywalem wyrównaną walkę, punkt za punkt, lecz po wznowieniu gry, ponownie warunki zaczęli dyktować Włosi (6:12). W pewnym momencie Polacy zaskoczyli rywala paroma zagraniami i zmniejszyli straty do dwóch, a po punkcie bezpośrednio z zagrywki Rafała Buszka było już 13:14. Dobra passa nietrwała niestety długo i gdy na tablicy wyników widniało 14:19 o czas poprosił Grzegorz Wagner.

W końcówce biało-czerwoni rozgrywali jeszcze ciekawe akcje jednak Włosi byli zbyt silni i wygrali do 19. W trzecim secie biało-czerwoni nawiązali wyrównaną walkę i gdy zdołali zremisować 16:16 wydawało się że urwą chociaż jednego seta Włochom, jednak większe doświadczenie przechyliło szalę zwycięstwa na stronę gości. Polacy nie poddawali się bez walki, w decydującym momencie seta wygrali dłuższą akcję, jednak prosty błąd dał Włochom 23 punkt, a po kiwce rozgrywającego Italii, goście mieli piłkę meczową.

Polska B – Włochy 0:3 (16:25, 19:25, 23:25)

Polska B: Buszek, Pawliński, Kosok, Kłos, Oczko, Mikołajczak, Stańczak (libero) oraz Kubiak, Janeczek, Drzyzga, Zatorski
Włochy: Vermiglio, Lasko, Cisolla, Fortunato, Sala, Cernic, Mania (libero) oraz Travica, Parodi