Pięć setów Organiki w Policach

Marta Roszkowska
W niedzielę wieczorem drużyna Organiki Budowlanych Łódź rozegrała kolejny ligowy mecz. Tym razem, łódzkie siatkarki pokonały na wyjeździe zespół z Polic 3:2.

Chociaż łodzianki wróciły z wczorajszego spotkania na tarczy, to jednak zwycięstwo z szóstym zespołem I ligi nie przyszło im łatwo. Był to jeden z najcięższych meczów Organiki w tym sezonie, na szczęście łódzkim siatkarkom wystarczyło sił i determinacji, aby zwyciężyć i pozostać na pierwszym miejscu tabeli.

Po pierwszym, przegranym secie, drugi należał do łodzianek, którym udało się zakończyć tę partię wynikiem 25:17. Trzecia część spotkania, chociaż bardzo wyrównana, również zamknęła się pozytywnym wynikiem dla podopiecznych trenera Pasińskiego. Zwycięstwo w czwartym secie wywalczyły gospodynie, jednak tie-break okazał się szczęśliwszy dla drużyny gości. Łodzianki wygrały piątą partię do 14 i cały mecz 3:2.

Organika Budowlani Łódź: Pluta, Jasińska, Niemczyk, Wołoszyn, Wiśniewska, Jaszewska, Ciesielska (libero) oraz Wankiewicz, Jóźwicka

Organika Budowlani Łódź - Chemik Police 3:2 (22:25, 25:17, 25:21, 23:25, 16:14)

Najlbiższe spotkanie Organika rozegra na własnym boisku. W środę, 28 stycznia br., w ramach rozgrywek Pucharu Polski łodzianki będą podejmować na własnym boisku drużynę MKS Dąbrowa Górnicza.