PGE Skra Bełchatów pokonała Tomis Konstanca 3:0 [zdjęcia]

Bełchatowianie bez większych problemów pokonali przed łódzką publicznością gości z Rumunii 3-0. Kibice jak zawsze licznie dopisali i z całych sił dopingowali swoich ulubieńców.
Dawna Szkoła Zgromadzenia Kupców za ponad 13 mln odzyska świetność [zdjęcia]

Siatkarze PGE Skry wyszli wczoraj (5 grudnia) na boisko w znaczącym osłabieniu. Z powodu kontuzji na boisko nie wyszli Aleksandar Atanasijević i Mariusz Wlazły oraz do Łodzi nie przyjechał Karol Kłos z powodów rodzinnych. Dlatego na boisko w pierwszym składzie wyszli Konstantin Ćupkowić i Michał Bąkiewicz.

Pierwszy set był zwiastunem emocjonującego i zaciętego meczu. Gra punkt za punkt, drużyny nie wypracowywały przewag punktowych. Rumuński klub skutecznie atakował, nawiązywał kontakt z naszymi zawodnikami jednak to gra bełchatowian okazała się skuteczniejsza. Set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Jacka Nawrockiego 25:23.

Drugi set zdemaskował prawdę o spotkaniu. Zwiastun zaciętego meczu zmienił się w teatr jednego aktora, a raczej drużyny. Nasi chłopcy skutecznie atakowali, blokowali i zagrywali. Rumuńscy zawodnicy starali się bronić i odrabiać straty ale bełchatowianie okazali się niewzruszeni i konsekwentni w grze. Set zakończył się wynikiem 25:21.
W trzecim secie żółto-czarni zdetronizowali Tomis.

Ostatnia partia okazała się świetną zabawą dla naszych. Grali jak natchnieni, od razu wypracowali niesamowitą przewagę 3 punktów, która wraz z mijającym czasem rosła i rosła. Przeciwnicy byli bezradni wobec ataków czy serwisów Ciupko. Załamywali ręce po każdym straconym punkcie, nie potrafili nawiązać nawet chwilowego kontaktu. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Wszystkie mecze bełchatowian są świetnym widowiskiem, tylko szkoda że tak krótkim. Taką grę naszych chłopców jaką pokazali w Łodzi można oglądać i oglądać. Nie odczuwało się osłabienia klubu. Rezerwowi Bełchatowa pokazali że grają z równym kunsztem jak podstawowi zawodnicy. Na wyróżnienie zasługuje Konstanin Čupkowić, który świetnie atakował, zagrywał i blokował. Na pochwałę zasługuje również nowy rozgrywający Dante Bonifante który wchodził na końcówki dwóch pierwszych setów a na trzecią partię wyszedł już w początkowej szóstce. Włoch ładnie rozgrywał i tworzył ciekawe.

Swój debiut również mieli młodzi zawodnicy. Wdowiak wszedł na dwie chwile a Maćkowiak pod koniec trzeciego seta rozgościł się na boisku. On zdobył blokiem 22 punkt, z którego wszyscy zawodnicy cieszyli się najbardziej. Widać że młodzi mają silne wsparcie u bełchatowskich wyjadaczy.

Zawodnicy sprawili sobie ładne Mikołajkowe prezenty wygranym meczem i potwierdzając swoją siłę w LM umacniając się na pozycji lidera w swojej grupie.
Zawodnicy już na luzie pojadą do Turcji na swój ostatni mecz fazy grupowej.