Organika w kolejnej fazie rozgrywek Pucharu Polski

Marta Roszkowska
Jednego zwycięskiego seta potrzebowały w niedzielę łodzianki, aby móc grać w VI rundzie Pucharu Polski.

Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego nie tylko zapewniły sobie ów awans już po pierwszej partii spotkania, ale w całym meczu pokonały Piasta Szczecin 3:0.

Pierwsze spotkanie Organiki Budowlanych Łódź z Piastem Szczecin w V rundzie Pucharu Polski, zakończyło się dla podopiecznych Marka Mierzwińskiego porażką na własnym parkiecie 0:3. Dzisiejszy rewanż w łódzkiej hali Parkowa, nie poprawił sytuacji siatkarek ze Szczecina, bowiem mecz zakończył się takim samym wynikiem. Rezultat spotkania z pewnością usatysfakcjonował zarówno łódzką drużynę, jak i wszystkich jej kibiców.

Początek spotkania był dość wyrównany, jednak od stanu 6:6 więcej punktów zaczęła zdobywać drużyna gości, która tym samym zapewniła sobie 3-4 punktową przewagę. Taka różnica punktowa utrzymywała się, mniej więcej, do połowy seta. Po tym jak Jóźwicka wyrównała wynik do 15:15, łodzianki złapały wiatr w żagle i odwróciły bieg seta na swoją korzyść. Jednak szczecinianki nie zamierzały się poddać i dogoniły swoje rywalki, doprowadzając do stanu po 22. Od tego momentu zaczęła się walka punkt za punkt, a o wyniku seta zadecydowała gra na przewagi. Po ostatniej, długiej i emocjonującej akcji, Organika zwyciężyła pierwszą partię 29:27.

Drugi set rozpoczął się, podobnie jak pierwszy, od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno łodzianki, jak i szczecinianki utrzymywały punktowy kontakt z przeciwnikiem ze zmiennym szczęściem. Od stanu 11:11 szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodyń, i tak do finiszu tej partii, zakończonej po mocnym serwisie Bednarek wynikiem 25:18.

Na początku trzeciego seta Organice udało się zdobyć kilkupunktową przewagę, która dosyć szybko stopniała, od 5:1 do 6:6. W dalszej części meczu walka obu zespołów była dość wyrównana, chociaż z większą przewagą ze strony łodzianek. Pomimo dwukrotnego wyrównania stanu rozgrywki, gospodynie konsekwentnie kontrolowały grę, aż do końca spotkania. Zwycięska piłka należała do Wiśniewskiej, która skutecznym atakiem zamknęła seta wynikiem 25:23.

Pomimo tego, iż już po pierwszym secie łódzkie siatkarki zapewniły sobie udział w dalszych rozgrywkach Pucharu Polski i kolejne partie było walką o przysłowiową „pietruszkę”, to żadna z drużyn nie odpuściła gry do końca spotkania. Szczecinianki, pomimo waleczności i poświęcenia, popełniały zbyt dużo błędów w odbiorze i często gubiły się w obronie. Organika spisywała się przyzwoicie w każdym elemencie gry, chociaż i po łódzkiej stronie siatki nie brakowało błędów.

Organika Budowlani Łódź - KS Prokonstal Piast Szczecin 3:0 (29:27, 25:18, 25:23)

W najbliższą sobotę, 13 grudnia, Organika Budowlani Łódź rozegra ligowy mecz na wyjeździe z aktualnym liderem tabeli Sokołem Chorzów.

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.