Organika pożegnała się z Pucharem Polski

Marta Roszkowska
Pomimo dobrej postawy w dzisiejszym meczu i wygranej z czwartym zespołem Plus Ligi Kobiet, MKS Dąbrowa Górnicza 3:1, łódzkie siatkarki nie awansowały do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski.

Podopiecznym trenera Waldemara Kawki wystarczył jeden zwycięski set, aby móc kontynuować grę w Pucharze Polski. Łódzkie siatkarki zapowiadały ostrą walkę w środowym spotkaniu i słowa dotrzymały, jednak po drugim secie grały już o przysłowiową pietruszkę. Mimo, że pożegnały się z walką o puchar, zrobiły to w dobrym stylu.

Początek spotkania był dość wyrównany, a punkty zdobywała raz jedna, raz druga drużyna. Jednak na pierwszą przerwę techniczną to łodzianki schodziły z trzypunktowym prowadzeniem. Swoją przewagę zdołały nie tylko utrzymać, ale i podwyższyć. Dąbrowianki nie zamierzały poddać się bez walki i skutecznie odrabiały straty. Nie zdołały jednak dogonić gospodyń i przegrały pierwszego seta 22:25.

Drugi set rozpoczął się od bardzo zaciętej i wyrównanej walki obu zespołów. Jednak od stanu 7:7 punkty zaczęła zdobywać głównie drużyna z Ekstraklasy. Siatkarki z Dąbrowy złapały wiatr w żagle, natomiast podopieczne trenera Pasińskiego nieco się pogubiły i traciły punkt za punktem. Mocnym atakiem, kontrami i skutecznym blokiem, dąbrowianki wygrały drugą partię meczu do 13.

Trzecia odsłona spotkania od początku była walką punkt za punkt. Żadna z drużyn nie odpuszczała gry, dzięki czemu widowisko wciąż stało na bardzo przyzwoitym poziomie. Rywalizujące zespoły zapewniły publiczności emocjonującą końcówkę trzeciego seta, który zakończył się grą na przewagi i zwycięstwem Organiki 27:25.

Czwarta partia meczu była podobna do poprzedniej, chociaż tym razem, pomimo wyrównanej gry to głównie łodzianki wychodziły na minimalne prowadzenie. W połowie seta gospodyniom udało się wypracować kilkupunktową przewagę i utrzymać ją do końca spotkania. Skuteczny blok Jóźwickiej i Jaszewskiej zakończył ostatniego seta wynikiem 25:22.

Pomimo tego, iż podopieczne Jacka Pasińskiego pożegnały się z ćwierćfinałem Pucharu Polski należy się cieszyć z ich postawy i dzisiejsze zwycięstwo z 4. drużyną Plus Ligi Kobiet uznać za dobry sprawdzian przed kolejnymi meczami w I lidzie i dążeniem do awansu do Ekstraklasy.

Organika Budowlani Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 13:25, 27:25, 25:22)

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.