Organika Łódź – TPS Rumia 3:1

Marta Roszkowska
W sobotnim meczu łodzianki zrewanżowały się za porażkę z listopada ubiegłego roku i pokonały zespół TPS Rumia 3:1.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i dopiero od połowy pierwszego seta siatkarkom z Rumii udało się wypracować minimalną przewagę. Łodzianki konsekwentnie odrabiały straty, jednak od stanu 20:20 zdołały zdobyć już tylko jeden punkt. Tym samym przegrały pierwszą partię meczu 21:25.

Drugi set rozpoczął się od wyraźnej przewagi podopiecznych trenera Pasińskiego. Kilkupunktowe prowadzenie udało się Organice nie tylko utrzymać, ale znacznie powiększyć i zakończyć drugą część spotkania wynikiem 25:13.

Przebieg trzeciego seta przypominał sytuację z drugiego, jednak tym razem drużyna gości rzadziej pozwalała łodziankom na bardzo wysoką różnicę punktową. Pomimo tego, Organika nie dopuściła nawet do wyrównania wyniku i zwyciężyła tę partię 25:19.

Czwarta partia meczu był dość wyrównana, często walka toczyła się punkt za punkt, ale i tym razem przewaga utrzymywała się po stronie łódzkiego zespołu. Od stanu 19:17 dla Organiki, podopieczne Jerzego Skrobeckiego nie zdołały już zdobyć żadnego punktu i w konsekwencji przegrały ostatniego seta wynikiem 17:25.

Całe spotkanie stało dość na wysokim poziomie, chociaż po obu stronach siatki nie zabrakło nieporozumień i prostych błędów. Po sobotnim meczu łodzianki umocniły swoją pozycję lidera w tabeli I Ligi Siatkówki Kobiet.

Kolejne spotkanie Organika rozegra 14 lutego br., na wyjeździe w Sosnowcu. Na własnym parkiecie łódzkie siatkarki zagrają 21 lutego br.