Organika coraz bliżej PlusLigi Kobiet

Marta Roszkowska
Już tylko jedno zwycięstwo dzieli łódzkie siatkarki od awansu do ekstraklasy. Po wygranej w pierwszym finałowym meczu, dziś drużyna Organiki Budowlanych Łódź powtórzyła wczorajszy wynik pokonując Piasta Szczecin 3:0.

Podobnie jak w sobotnim spotkaniu, tak i dziś, łodzianki dostarczyły swoim kibicom wielu wrażeń. Drugie finałowe starcie Organiki Budowlanych Łódź z KS Prokonstalem Piastem Szczecin zakończyło się kolejnym zwycięstwem podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego. W klasyfikacji ogólnej łódzki zespół prowadzi 2:0 i do upragnionego awansu brakuje mu tylko jednego wygranego meczu.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Po stanie 6:6 łodzianki minimalnie wyszły na prowadzenie, które stopniowo powiększały. Przez większość czasu w pierwszym secie mogliśmy obserwować walkę punkt za punkt, jednak Organika nie oddała wypracowanej wcześniej przewagi i pierwszą cześć spotkania wygrała 25:18.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. Początek również należał do wyrównanych, jednak tym razem to drużyna gości wyszła na minimalne prowadzenie, a gospodynie musiały „gonić” wynik. Decydująca faza tego seta rozpoczęła się od wyrównania 17:17. Od tego momentu rywalizacja na boisku zdecydowanie się zaostrzyła, a końcówka tej partii była swoistą próbą sił obu drużyn, z której zwycięsko wyszła Organika wygrywając 25:23.

Zaciętej i wyrównanej gry nie brakowało również na początku trzeciej części spotkania, jednak podobnie jak w pierwszym secie, tak i tym razem, to łodzianki szybko zdobyły przewagę i konsekwentnie ją powiększały. Siedmiopunktowa strata do gospodyń zupełnie rozbiła szczecinianki, które powoli traciły wiarę w zwycięstwo. Chociaż podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego nie oddały ostatniego seta bez walki, to jednak nie zdołały dogonić "rozpędzonych" łodzianek i przegrały 17:25.

Organika Budowlani Łódź – KS Prokonstal Piast Szczecin 3:0 (25:18, 25:23, 25:17)

Trzeci finałowy mecz rozgrywek play-off I Ligi Siatkówki Kobiet już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia. Tym razem, to szczecinianki będą podejmować na własnym boisku drużynę Organiki Budowlanych Łódź.

MM Łódź poleca:

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.