Organika Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 - Przełomu nie było

(BART)
Ten atak Katarzyny Zaroślińskiej (z lewej) również został zablokowany.
Ten atak Katarzyny Zaroślińskiej (z lewej) również został zablokowany. Maciej Stanik
W meczu siatkarskiej ekstraklasy Organika Budowlani przegrała w hali przy ul. Skorupki z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3. Tak naprawdę podopieczne trener Małgorzaty Niemczyk były w tym spotkaniu bezradne.

Łodziankom grozi teraz to, że nie znajdą się w czołowej ósemce. A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wypadnięcie poza fazę play-off byłoby sportową tragedią łódzkiego zespołu. Przed sezonem aspiracje były bez porównania większe.

W pierwszym secie gospodynie nie prowadziły ani razu. Rywalki za to już 4:10, a przy drugiej przerwie technicznej było 9:16. Partię zakończył blok Żebrowskiej na Zaroślińskiej.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana. Po akcji Szeluchiny był remis 12:12, a po ataku De Pauli 18:18. Organika wyszła na prowadzenie 21:20, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały dąbrowianki. Seta skończył atak Szczurek.

W trzeciej partii Organika prowadziła 4:1, ale potem nastąpił przestój. Szybko zrobiło się 4:6, później łodzianki dogoniły MKS, ale to nie był ich dzień. Ostatni remis to 17:17, kolejne piłki należały już do gości. Mecz skończyła Szczurek.

Organika Budowlani Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 23:25, 19:25)
Organika: Kosek 3, Szymańska 2, Szeluchina 9, De Paula 11, Mirek 4, Zaroślińska 8, Ciesielska (libero) oraz Teixeira 1, Bryda 5, Wojcieska, Echenique.
MKS: Szczurek 10, Lis 4, Muhisteinova 2, Żebrowska 19, Skowrońska 11, Pichotova 10, Strasz (libero).

* * * * *

Inne mecze: AZS Białystok – Stal Mielec, Centrostal Bydgoszcz – Muszynianka Muszyna, ATOM Trefl Sopot – Alupfrof Bielsko-Biała, Gwardia Wrocław – Wybrzeże Rumia. 1. Atom 14 34 37:14 2. Muszyna 13 32 36:14 3. Dąbrowa 15 27 33:24 4. Centrostal 14 25 30:26 5. Aluprof 14 22 25:24 6. Gwardia 14 19 28:28 7. AZS 14 18 25:28 8. Stal 13 16 20:29 9. Organika 15 16 24:34 10. Rumia 14 1 5:42