Organika Budowlani - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:2. Pechowa kontuzja Katarzyny Brydy

(BART)
Luana de Paula była niezastąpiona przy siatce.
Luana de Paula była niezastąpiona przy siatce. Paweł Łacheta
W pierwszym spotkaniu PlusLigi siatkarek, w rywalizacji o miejsca 5-8, Organika Budowlani pokonała w hali przy ul. Skorupki GCB Centrostal Bydgoszcz 3:2. Satysfakcję ze zwycięstwa zmąciła kontuzja Katarzyny Brydy. Trzeba przyznać, iż w tym sezonie łodzianki wręcz prześladują urazy.

To właśnie nad drużyną z Bydgoszczy podopieczne Małgorzaty Niemczyk odniosły poprzednie zwycięstwo w ekstraklasie. Spotkanie zaczęło się od udanej akcji Karoliny Kosek, potem gospodynie uzyskały przewagę (8:3). Centrostal szybko doprowadził do wyrównania (11:11).Mimo tego to Organika powinna wygrać seta, prowadziła już 23:17 po złym ataku Ewy Kowalkowskiej. Niestety, przestała grać i mimo stanu 24:23, to goście byli górą.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia łodzianek 3:0, przy pierwszej przerwie technicznej było 7:8. Trwała walka punkt za punkt, przeplatana licznymi błędami z obu stron. Końcówka znów była dramatyczna. Bydgoszczanki prowadziły 25:24, jednak po akcjach Julii Szeluchiny i Joanny Mirek piłkę zepsuła Kowalkowska i był remis 1:1.

W trzecim secie Organika zdeklasowała Centrostal. Ewolucja wyniku mówi sama za siebie (10:3, 16:5, 20:9), rywalki dobiła Luana de Paula. Niestety, czwarta partia była odwrotnością poprzedniej. Szybko zrobiło się 0:5 dla Centrostalu, a wkrótce potem po bloku na Joannie Mirek było już 2:16. Gospodynie próbowały zachować twarz, ale losów seta nie były w stanie już odwrócić.

Na szczęście w tie-breaku to Organika prowadziła 5:0, a następnie 9:4. Centrostal doprowadził do stanu 11:8 i 13:10, jednak zimną krew zachowały łodzianki. Spotkanie zakończyła nieco szczęśliwym asem serwisowym Karla Echenique (piłka ześlizgnęła się po siatce).

MVP meczu została de Paula. Bryda upadła na parkiet w piątym secie. Wszystko wskazuje, że odnowiła jej się kontuzja kręgosłupa. Jest już po badaniach tomografem w szpitalu i wiadomo, że nie wystąpi w kolejnym spotkaniu. Przypomnijmy, że nie mogły zagrać Marta Wójcik i Sylwia Wojcieska, a nie w pełni dysponowane są Katarzyna Zaroślińska, Michela Teixeira i Echenique.

Organika Budowlani Łódź – GCB Centrostal Bydgoszcz 3:2 (24:26, 27:25, 25:10, 10:25, 15:10)
Stan rywalizacji: 1:0. Kolejny mecz w sobotę w Bydgoszczy. Walka toczy się do dwóch zwycięstw, więc ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się w niedzielę, także w hali Centrostalu.
Organika: Kosek 14 punktów, Szeluchina 14, Bryda 13, de Paula 12, Mirek10, Echenique 2, Ciesielska (libero) oraz Szymańska 7, Teixeira, Zaroślińska.
Centrostal: Leys 15, Pelc 12, Kowalkowska 8, Polak 8, Spicer 8,Mróz 1, Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska 5, Naczk 3, Zielińska 1, Skiba.