Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie zostawaj w tyle już na starcie kariery

Redakcja
Świat zmienia się każdego dnia. Przemiany nie omijają również rynku pracy, co z kolei przed absolwentami studiów stawia coraz większe wymagania. Oferta szkół wyższych jest bardzo bogata. Decyzja o wyborze kierunku studiów nie jest więc prosta i podejmując ją warto pomyśleć, czy w danym zawodzie znajdzie się jeszcze dla nas miejsce. Trzeba dobrze wybrać, bo sam dyplom już nie gwarantuje sukcesu.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego powołal zespół ekspertów, którzy przeanalizowali programy uczelni europejskich i amerykańskich, a następnie, we współpracy z firmami finansowymi, doradczymi i personalnymi opracował innowacyjny program kształcenia studentów.
Z badań dotyczących rynku pracy wynika, że jest już nasycony pracownikami po tradycyjnych studiach a niektóre zawody mogą wkrótce przestać istnieć. Najbardziej poszukiwani przez pracodawców są absolwenci wąskich specjalizacji. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Wydział Zarządzania UŁ otworzył kierunki licencjackie: analiza i zarządzanie w biznesie, business management (tylko stacjonarne), marketing, zarządzanie publiczne, zarządzanie zasobami ludzkimi i zarządzanie (analityka systemowa i technologie e-biznesu, projektowanie i doskonalenie organizacji , przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami), rachunkowość, finanse i inwestycje, logistyka, gospodarka przestrzenna (studia wspólne z Wydziałem Nauk Geograficznych).
Osoby ubiegające się o tytuł magistra mogą studiować: zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa, zarządzanie biznesem (studia dla nieekonomistów), marketing, zarządzanie publiczne, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse i rachunkowość, rachunkowość i zarządzanie finansami, doradztwo finansowe, logistykę , informatykę w logistyce , zarządzanie łańcuchem dostaw, prawo podatkowe i rachunkowość (studia prowadzone wraz z Wydziałem Prawa i Administracji).
Nowe programy wprowadzają nie tylko nowe kierunki kształcenia, ale również rewolucjonizują sposób zdobywania wiedzy. Dzięki nowoczesnym formom kształcenia dostosowanym do współczesnych czasów, studiowanie zmieniło swój charakter i stało się o wiele bardziej atrakcyjne. Do tej pory nauka odbywała się na zasadzie "wysłuchaj i powtórz", teraz student ma zadanie "zrozumieć i wykonać". Nowe metody nauczania zwiększają interaktywność, zaangażowanie studenta i nauczyciela, mają ograniczyć do minimum wykłady na rzecz dyskusji, prezentacji i gier symulacyjnych.
W czasie studiów przyszli specjaliści zdobywają kompetencje niezbędne do wykonywania określonego zawodu a absolwenci już na starcie potrafią zarządzać własną karierą zawodową. Przyszły pracownik nie wie jeszcze wszystkiego, ale potrafi myśleć, uczyć się i działać. I nie musi martwić się o swoją przyszłość.
W związku z szybką ekspansją gospodarczą Polski i Europy, rynek specjalistów branży finansowej, marketingowej i logistycznej rozwija się najbardziej dynamicznie. Analitycy i doradcy finansowi, bankowi oraz giełdowi, pracownicy instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, specjaliści zarządzania ryzykiem, kierownicy działów w banku ds. marketingu internetowego, specjaliści ds. działalności e-commerce, specjaliści do spraw organizacji i rozwoju transportu - to zawody gwarantujące sukces. I przy okazji bardzo dobrze płatne. Według danych firmy doradztwa personalnego Sedlak&Sedlak, większość z nich znalazła się w pierwszej dziesiątce raportu najlepiej opłacanych stanowisk w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto