MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze i najciekawsze burgerownie w Łodzi. Tu możesz świętować nie tylko w Światowy Dzień Hamburgera

Jakub Rękosiewicz
Jakub Rękosiewicz
28 maja swoje święto ma hamburger.
28 maja swoje święto ma hamburger. Szymon Starnawski
28 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników burgerów – obchodzimy Światowy Dzień Hamburgera! Przygotowaliśmy dla Was unikalny przegląd miejsc, które warto odwiedzić, aby uczcić to smakowite święto!

Światowy Dzień Hamburgera to dla miłośników tego popularnego fast fooda doskonały pretekst, by tego dnia bez wyrzutów sumienia objadać się swoim ulubionym daniem. W wielu restauracjach, burgerowniach i sieciach fast foodów można trafić wtedy na specjalne promocje, nowe kompozycje burgerów oraz różne wydarzenia kulinarne.

Gdzie w Łodzi zjesz najlepszego hamburgera? Te burgerownie trzeba znać

28 maja to Światowy Dzień Hamburgera, a Łódź ma wiele do zaoferowania dla miłośników tego dania. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić w poszukiwaniu najlepszych burgerów w mieście:

  • Gastromachina Stacja - To miejsce przy ul. Piotrkowskiej, które od lat zachwyca burgerami z autorskimi sosami i dodatkami. Znajdziesz tu zarówno klasyczne burgery, jak i bardziej wyszukane kompozycje​.

  • Cochise Burgery - Położone przy ul. Piotrkowskiej 209, znane z wysokiej jakości wołowiny i różnorodnych dodatków, które podkreślają smak mięsa​.

  • Pit Stop Steak & Burger - Idealne miejsce dla miłośników wołowiny, serwujące zarówno steki, jak i pyszne burgery w stylu amerykańskim, przy Al. Jana Pawła II 25/27​.

  • Bałucki Burger - Znajdujący się na Zgierskiej 69, lokal ten serwuje burgery z dodatkiem panierowanych krążków cebulowych i świeżych warzyw​.

  • Tommy Burger Widzew - Miejsce znane z wysokich burgerów z wieloma składnikami, położone przy ul. Beli Bartoka 20​.

  • Papuvege - Lokal specjalizujący się w wegańskich burgerach, z bogatym wyborem dań roślinnych, przy ul. Sienkiewicza 15.

  • Senoritas - Restauracja przy ul. Moniuszki 1A, gdzie w środy serwowane są wyjątkowe, amerykańskie burgery przygotowywane przez szefa kuchni Jeffa Ungera​.

  • Pasibus - Znajdujący się w Manufakturze, ten lokal oferuje oryginalne burgery z dodatkiem nachosów, które cieszą się dużą popularnością.

  • Black Burger - Lokal znany z efektownie podanych burgerów, zawsze ze świeżymi warzywami i smacznymi sosami.

  • Roni Burger - Zaskakuje smakiem i wielkością, z różnorodnymi dodatkami i możliwością wyboru bułki klasycznej lub ziarnistej​.

Kto wymyślił bułkę z mięsem i skąd wzięła się nazwa, czyli spór o historię hamburgera

Chociaż hamburger jest dziś nieodłącznym elementem kultury kulinarnej, jego historia sięga wielu dekad wstecz i ma swoje korzenie w różnych częściach świata. Historia powstania hamburgera jest złożona, a wiele osób rości sobie prawa do jego wynalezienia.

Jednym z pierwszych prekursorów hamburgera był "hamburg steak", czyli stek po hambursku, który pochodzi z Niemiec. Emigranci z Niemiec przywieźli ten przysmak do Stanów Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. Był to kotlet mielony, najczęściej z wołowiny, serwowany z cebulą i przyprawami. W tym czasie potrawa ta była popularna w portowym mieście Hamburg, stąd jej nazwa.

Kluczowy moment w historii hamburgera miał miejsce w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Jednym z najbardziej znanych twórców współczesnego hamburgera jest Charlie Nagreen, który w 1885 roku na festynie w Seymour, Wisconsin, po raz pierwszy podał mięso w bułce, co miało ułatwić jedzenie podczas chodzenia. Innym kandydatem do tytułu wynalazcy jest Fletcher Davis z Teksasu, który również serwował podobne danie w swoim lokalu.

Duży rozgłos w tym kontekście zyskali również bracia Frank i Charles Menches. Twierdzili oni, że w 1885 roku na Erie County Fair w Hamburgu, w stanie Nowy Jork, zabrakło im kiełbasek i w zamian zaczęli serwować mieloną wołowinę w bułkach. Właśnie od nazwy miasta Hamburg miał pochodzić termin "hamburger".

Gwiazda wielkich sieci i małych lokali. Hamburger symbolem fast foodu

Hamburger stał się nieodłącznym elementem amerykańskiej kultury i symbolem fast foodu na całym świecie. Od skromnych początków w małych lokalach, hamburger stał się gwiazdą wielkich sieci restauracji, takich jak McDonald's czy Burger King. Współczesne wersje hamburgera różnią się od siebie, oferując różnorodne dodatki, od klasycznych składników, takich jak sałata, pomidor, cebula, i ser, po bardziej wyszukane kompozycje z awokado, grzybami czy różnymi sosami.

Światowy Dzień Hamburgera to doskonała okazja, aby docenić i celebrować tę kulinarną ikonę. Niezależnie od tego, czy preferujesz klasycznego cheeseburgera, burgera wegetariańskiego, czy bardziej egzotyczne warianty, 28 maja jest dniem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To czas, aby spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, cieszyć się smakiem ulubionego burgera i odkrywać nowe kulinarne doznania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto