MKS MOS Konin - Widzew 84:89. Ciężki bój z ligowym outsiderem

Marek Kondraciuk (opr.wm)
Najskuteczniejsza w Widzewie była Paulina Rozwadowska
Najskuteczniejsza w Widzewie była Paulina Rozwadowska Krzysztof Szymczak
W sobotę koszykarki Widzewa odniosły drugie w tym sezonie zwycięstwo. Tym razem na wyjeździe pokonały najsłabszą drużynę ligi MKS MOS Konin. Jednak zwycięstwo z outsiderem zaledwie pięcioma punktami nie jest powodem do dumy.

Mecz z ligowym outsiderem okazał się dużo trudniejszą przeprawą dla koszykarek Widzewa niż można było spodziewać. Jak się okazało sromotna porażka z Wisłą (97:19) nie rozbiła psychicznie koszykarek z Konina, które podjęły walkę z Widzewem. Niewątpliwie sąsiedztwo Widzewa w tabeli dawało im nadzieję na pierwsze zwycięstwo w lidze.

Po pierwszej kwarcie wygranej przez łodzianki 27:16 można było pomyśleć, że podobnie będzie w kolejnych, a koszykarki Widzewa wygrają mecz bez problemu. Tymczasem już w drugiej kwarcie koszykarki z Konina przejęły inicjatywę i do przerwy prowadziły 46:42. Po trzeciej kwarcie koszykarki Widzewa przegrywały już 64:58.

Na szczęście w ostatniej kwarcie drużynę Widzewa do walki poderwały najlepsza na boisku Paulina Rozwadowska (łącznie 23 punkty) i Aleksandra Pawlak (18). Widzewianki wygrały tę kwartę różnicą 11 oczek i cały mecz.

MKS MOS Konin - Widzew 84:89 (16:27, 30:15, 18:16, 20:31)
MKS Konin: Perkins 21, Motyl 20, Harris, Mańkowska, Płóciennik po 9, Kritscher 6, Kaja 5, Paździerska 5, Krzyżaniak 0. Trener: Tomasz Grabianowski.
Widzew: Rozwadowska 23, Crook 21, Pawlak 18, Tomiałowicz 15, Bednarek 8, Boothe, Dziwińska po 2, Rzeźnik, Zapart 0. Trener: Janusz Wierzbicki.