MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

MISTRZOWIE SMAKU Wybieramy najlepsze lokale, kucharzy i kelnerów - głosowanie rozpoczęte!

red
Masz ulubioną restaurację lub kawiarnię? Wiesz, gdzie można zjeść najlepszą pizzę, kebab czy hamburgera i kto produkuje najsmaczniejsze lody? A może znasz sympatycznych kelnerów i barmanów, który zasługują na wyróżnienie? Głosuj na swoich faworytów do tytułu Mistrzowie Smaku!
KLIKNIJ i zgłoś kandydata

► W tym roku w województwie łódzkim po raz pierwszy zostaną przyznane tytuły Mistrzów Smaku dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
► Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.
► Laureaci zostaną wybrani w wielkim plebiscycie osobno w każdym powiecie naszego województwa.
► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekają atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
► Zwycięzcy w wojewódzkim finale odbiorą specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

Dwa etapy głosowania

W pierwszym etapie plebiscytu, osobno w Łodzi i powiatach, zostaną przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku/Bistro oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza tytułami i dyplomami, zdobędą także nagrody rzeczowe i zaproszenia na wydarzenia kulturalne oraz awansują do wojewódzkiego finału, który wyłoni najlepszych w całym województwie łódzkim.

Wojewódzkie kategorie plebiscytu

Niezależnie od głosowania w Łodzi i powiatach, nagrody zostaną przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydują o tym, kto zdobędzie tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekają wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Sushi Roku oraz Burger Roku. W plebiscycie zostaną nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, który powalczą o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

- Już sam udział w naszym plebiscycie gwarantuje promocję o dużym zasięgu - mówi Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny "Dziennika Łódzkiego" i "Expressu Ilustrowanego". - Przez prawie dwa miesiące, na łamach gazety i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów, które będą na żywo aktualizowane w naszym serwisie. Opublikujemy galerie liderów w internecie, będziemy ich prezentować także na Facebooku - na fanpage'ach serwisów naszemiasto.pl i na fanpage'u "Dziennika Łódzkiego", który ma ponad 46 000 fanów i "Expressu Ilustrowanego", który obserwuje ponad 66 000 osób. Dodatkowo dla wszystkich uczestników plebiscytu przygotowujemy bezpłatne materiały promocyjne, które pomogą zdobywać głosy klientów.

Dodatkowo jedną z nagród dla właścicieli lokali, które zdobędą najwięcej głosów, będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych. - Zostaną podczas niego przedstawione konkretne, sprawdzone rozwiązania, które będzie można bezpośrednio przełożyć na powodzenie własnego biznesu.

Gala Mistrzów Smaku

i nagrody na targach w Poznaniu

We wrześniu odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego zwycięzcom z każdego powiatu oraz laureatom w wojewódzkich kategoriach plebiscytu wręczymy dyplomy i nagrody.

Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie będzie czekać na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernię/Kawiarnię Roku w Łódzkiem, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymają oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które będą się odbywać w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)

Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie statuetki odbiorą zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z województwa łódzkiego. Cała uroczystość będzie na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

Gastronomiczny przewodnik po województwie łódzkim

Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Dziennika Łódzkiego". Zaprezentujemy w nim wszystkich laureatów plebiscytu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, ale także na Facebooku. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po naszym województwie.

Stowarzyszenia Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.

Ważne terminy

 • Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się w piątek, 6 lipca.
 • Głosowanie w powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku będzie prowadzone w dwóch etapach.
 • Pierwszy, powiatowy etap będzie trwał do czwartku, 2 sierpnia do godz. 21.
 • Zwycięzcy z Łodzi i powiatów awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
 • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 6 sierpnia i będzie trwać do czwartku, 16 sierpnia do godz. 21.
 • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpocznie się 6 lipca i będzie trwało także do czwartku, 16 sierpnia do godz. 21.

Nagrody dla kelnerów, kucharzy

Etap powiatowy

Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w Łodzi lub powiatach uzyskają najwięcej głosów zdobędą:

 • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w powiecie

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi

 • zestaw kosmetyków Delia o wartości 200 zł brutto (do wyboru damski lub męski)

  CENTER

 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

 • podwójne zaproszenie na wydarzenie kulturalne

 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)

 • prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego

Laureaci drugich i trzecich miejsc wśród kelnerów i kucharzy w każdym mieście i powiecie otrzymają podwójne zaproszenie na wydarzenie kulturalne oraz prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego.

Wojewódzki finał

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu, w kategoriach Kelner Roku, Kucharz Roku zajmą miejsca od I do V otrzymają:
I miejsce

 • statuetkę i tytuł Kucharza lub Kelnera Roku,

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów do Poznania

 • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów

  CENTER

 • nagranie filmu video o zwycięzcy

 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

 • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h

  CENTER

II-III miejsce

 • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
 • voucher podarunkowy na Truck Day Samochodowy 2,5h
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

IV-V miejsce

 • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Solparku

  CENTER

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi

 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

 • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h

Kandydaci z miejsc I-V zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

Dodatkowo zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:

 • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
 • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
 • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

Nagrody dla Restauracji Roku, Baru/Jadłodajni/Bistro Roku, Cukierni/Kawiarni Roku

Etap powiatowy

Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku, które w pierwszym etapie plebiscytu, w Łodzi lub powiatach uzyskają najwięcej głosów zdobędą:

 • tytuł Restauracji Roku lub Baru/Jadłodajni/Bistro Roku lub Cukierni/Kawiarni Roku w powiecie

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi

 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

 • voucher na reklamę o wartości 3000 zł brutto

  CENTER

 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku",

 • prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego,

 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)

Laureaci drugich i trzecich miejsc wśród Restauracji, Barów/Jadłodajni/Bistro, Cukierni/Kawiarni Roku otrzymają voucher na reklamę o wartości 2000zł brutto (II miejsce) i 1000zł brutto (III miejsce) oraz prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego.

Wojewódzki finał

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale, w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku zajmą miejsca od I do III, otrzymają:
I miejsce

 • statuetkę,
 • tytuł Restauracja Roku lub Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku lub Cukiernia/Kawiarnia Roku w województwie,
 • voucher na reklamę 5000zł brutto,
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
 • nagranie filmu video o firmie
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

Dodatkowo zwycięzcy kategorii Restauracja Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku w województwie otrzymają zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów do Poznania
II miejsce

 • bon na reklamę o wartości 3000zł brutto,
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

III miejsce

 • bon na reklamę o wartości 2000zł brutto,
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

Kandydaci z miejsc I-III zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

Nagrody dla laureatów kategorii Lody Roku, Pizza Roku, Burger Roku, Sushi Roku i Piekarnia Roku

Kandydaci, którzy w wojewódzkiej kategorii Plebiscytu Lody Roku, Pizza Roku, Burger Roku, Sushi Roku i Piekarnia Roku zajmą miejsca od I do III, otrzymają:
I miejsce:

 • statuetkę,
 • tytuł Lody Roku, Pizza Roku, Burger Roku, Sushi Roku i Piekarnia Roku w województwie,
 • voucher na reklamę 5000zł brutto,
 • nagranie filmu video o firmie,
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

II miejsce

 • bon na reklamę o wartości 3000zł brutto,
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

III miejsce:

 • bon na reklamę o wartości 2000zł brutto
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

Kandydaci z miejsc I-III zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

Nagrody dla Barmanów Roku

Kandydaci, którzy w wojewódzkich kategorii Plebiscytu Barman Roku zajmą miejsca od I do III, otrzymają:
I miejsce:

 • statuetkę,
 • tytuł Barman Roku w województwie,
 • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów
 • nagranie filmu video o zwycięzcy
 • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h
 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

II i III miejsce:

 • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów

  CENTER

 • voucher podarunkowy na Truck Day Samochodowy 2,5h

 • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych

 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

Kandydaci z miejsc I-III zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

Informacji o akcji udziela Małgorzata Mrozowska
tel. 797 001 031 (pon. - pt. w godz. 9-16),
e-mail: [email protected]

**

Regulamin plebiscytu

**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto