MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Mistrzowie Agro 2023: nagrodziliśmy zwycięzców w województwie łódzkim ZDJĘCIA, VIDEO

dag
Wideo
od 16 lat
Za nami uroczyste podsumowanie plebiscytu Mistrzowie Agro 2023 w województwie łódzkim i wręczenie nagród zwycięzcom z kilku powiatów. Nagrodziliśmy Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysów i sołtyski, rolników, gospodarstwa agroturystyczne, liderów społeczności, laureatów plebiscytu w powiatach i województwie.

Gala wręczenia nagród w plebiscycie Dziennika Łódzkiego Mistrzowie Agro 2023 w województwie łódzkim

W niedzielę, 27 sierpnia, nagrodziliśmy zwycięzców plebiscytu Mistrzowie Agro 2023 w województwie łódzkim. Uroczyste spotkanie z laureatami odbyło się na błoniach zamku w Bykach przy ul. Kasztelańskiej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie przez dwa dni odbywała się największa wystawa rolnicza Rol-Szansa 2023.

To największy ogólnopolski plebiscyt wiejski i rolniczy, który w naszym województwie jest prowadzony przez Dziennik Łódzki, a w całej Polsce także przez inne dzienniki regionalne oraz ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro". Nasi Czytelnicy mieli możliwość wybrania osób, które w minionym roku najbardziej przysłużyły się swojej lokalnej społeczności. Kandydatów do nagród zgłaszali nasi Czytelnicy, ale także instytucje na co dzień współpracujące ze środowiskami rolniczymi m.in. łódzki oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Głosowanie w plebiscycie odbywało się w sześciu kategoriach : Sołtys Roku, Rolnik Roku, Liderka lub Lider Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku oraz Agroturystyka Roku.
Nagrody laureatom w imieniu redaktora naczelnego "Dziennika Łódzkiego" i "Expressu Ilustrowanego" wręczał Daniel Sibiak wraz z Małgorzatą Słupianek, reprezentującą Biuro Reklamy Polska Press Grupa, a także Agnieszka Płoszyńska, dyrektor oddziału PKO Bank Polski w Piotrkowie Trybunalskim oraz Agnieszka Jodłowska, kierownik Zespołu Multibiznesowego w PKO Bank Polski w Piotrkowie, który jest Partnerem Głównym Plebiscytu.

Partnerami honorowymi plebiscytu są:

  • Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  • Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego

Partnerem Głównym plebiscytu Mistrzowie Agro 2023 jest PKO Bank Polski, zaś Partnerem w kategorii Rolnik Roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Partnerami Regionalnymi zostali: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - oddział terenowy w Łodzi oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Galę poprowadził Daniel Sibiak, kierownik serwisów NaszeMiasto.pl w województwie łódzkim.

Poznajcie laureatów z powiatów województwa łódzkiego, najlepszych - zdaniem mieszkańców i naszych Czytelników - sołtysów i sołtyski, rolników, sołectwa, liderów społeczności, najlepsze gospodarstwa agroturystyczne:

Zwycięzcy plebiscytu w powiatach województwa łódzkiego

1. Powiat bełchatowski

W kategorii Agroturystyka w powiecie bełchatowskim
1. miejsce Agroturystyka Konna Eldorado

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie bełchatowskim
1. miejsce KGW Krześlowiczanie
1. miejsce ex aequo KGW Parzno

W kategorii Rolnik w powiecie bełchatowskim
1. miejsce Anna i Mirosław Kurowcy

W kategorii Sołectwo w powiecie bełchatowskim
1. miejsce Sołectwo Annolesie

W kategorii Sołtys w powiecie bełchatowskim
1. miejsce Justyna Karbowniczak

2. Powiat brzeziński

Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie brzezińskim
1. miejsce KGW Stokorotka w Dąbrówce Małej

Rolnik w powiecie brzezińskim
1. miejsce Roman Działak

W kategorii Sołectwo w powiecie brzezińskim
1. miejsce Sołectwo Kotulin

W kategorii Sołtys w powiecie brzezińskim
1. miejsce zdobywa Roman Reszka

3. Powiat kutnowski

W kategorii KGW w powiecie kutnowskim
1. miejsce Stowarzyszenie Rozwoju Wsi w Gołębiewie

W kategorii Rolnik w powiecie kutnowskim
1. miejsce zajmuje Filip Byczkowski

W kategorii Sołectwo w powiecie kutnowskim
1. miejsce zajmuje Sołectwo Orłów Parcel

W kategorii Sołtys w powiecie kutnowskim
1. miejsce zajmuje Kazimierz Włodarczyk

4. Powiat łaski

W kategorii Agroturystyka w powiecie łaskim
1. miejsce zdobywa Chata Prababci

W kategorii KGW w powiecie łaskim
1. miejsce zajmuje KGW w Anielinie Anielinianki
1. miejsce ex aequo zdobywa KGW Ptasica i Przyjaciele w Woli Bałuckiej
1. miejsce w kategorii KGW zdobywa KGW w Wielkiej Wsi A

W kategorii Rolnik w powiecie łaskim
1. miejsce zdobywa Andrzej Janiak

W kategorii Sołectwo w powiecie łaskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Teodory

W kategorii Sołtys w powiecie łaskim
1. miejsce zajmuje Beata Staszczyk

5. Powiat łęczycki

W kategorii KGW w powiecie łęczyckim
1. miejsce zajmuje KGW Magnolia w Orenicach

W kategorii Rolnik w powiecie łęczyckim
1. miejsce otrzymuje Dominik Kiciński

W kategorii Sołectwo w powiecie łęczyckim
1. miejsce otrzymuje Sołectwo Piaski

W kategorii Sołtys w powiecie łęczyckim
1. miejsce otrzymuje Beata Ługowska

6. Powiat łowicki

W kategorii Agroturystyka w powiecie łowickim
1. miejsce zajmuje SAPY57VILLAGE

W kategorii KGW w powiecie łowickim
1. miejsce otrzymuje KGiGW Stare Piaski

W kategorii Rolnik w powiecie łowickim
1. miejsce otrzymuje Łukasz Skonieczny

W kategorii Sołectwo w powiecie łowickim
1. miejsce otrzymuje Sołectwo Janinów

W kategorii Sołtys w powiecie łowickim
1. miejsce otrzymuje Łukasz Galiński

7. Powiat łódzki wschodni

W kategorii Agroturystyka w powiecie łódzkim wschodnim
1. miejsce zajmuje Alpaki z Malinowej Chaty

W kategorii KGW w powiecie łódzkim wschodnim
1. miejsce zajmuje KGW Borowa

W kategorii Sołtys w powiecie łódzkim wschodnim
1. miejsce zajmuje Jadwiga Fałek

8. Powiat opoczyński

W kategorii KGW w powiecie opoczyńskim
1. miejsce zajmuje KGW Strzyżowianki w Strzyżowie

W kategorii Sołectwo w powiecie opoczyńskim
1. miejsce zajmuje Sołectwo Antoninów

W kategorii Sołtys w powiecie opoczyńskim
1. miejsce zajmuje Kazimiera Sobczyk

9. Powiat pabianicki

W kategorii Agroturystyka w powiecie pabianickim
1. miejsce zajmuje Dobronianka

W kategorii KGW w powiecie pabianickim
1. miejsce zajmuje KGW w Ślądkowicach

W kategorii Sołtys w powiecie pabianickim
1. miejsce zajmuje Justyna Krakowiak

10. Powiat pajęczański

W kategorii Agroturystyka w powiecie pajęczańskim
1. miejsce zdobywa Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Dębami

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie pajęczańskim
1. miejsce zdobywa KGW w Niżankowicach

W kategorii Rolnik w powiecie pajęczańskim
1. miejsce zdobywa Krzysztof Gasiecki

W kategorii Sołectwo w powiecie pajęczańskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Glina

W kategorii Sołtys w powiecie pajęczańskim
1. miejsce zdobywa Halina Maciołek

11. Powiat piotrkowski i Piotrków Trybunalski

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie piotrkowskim
1. miejsce zdobywa KGW Sołectwa Kafar

W kategorii Rolnik w powiecie piotrkowskim
1. miejsce zdobywa Urszula Stańczak

W kategorii Sołectwo w powiecie piotrkowskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Dąbrowa Nad Czarną

W kategorii Sołtys w powiecie piotrkowskim
1. miejsce zdobywa Elżbieta Wójcik

12. Powiat poddębicki

W kategorii Agroturystyka w powiecie poddębickim
1. miejsce zdobywa Agroturystyka Esterville

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie poddębickim
1. miejsce zdobywa KGW Dąbróweczki
1 miejsce ex aequo zdobywa KGW w Niemysłowie

W kategorii Rolnik w powiecie poddębickim
1. miejsce zdobywa Łukasz i Iwona Osiewała

W kategorii Sołectwo w powiecie poddębickim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Ralewice
1 miejsce ex aequo zdobywa Sołectwo Rąkczyn

W kategorii Sołtys w powiecie poddębickim
1. miejsce zdobywa Elżbieta Wyderka
1. miejsce ex aequo zdobywa Marta Krawczyk

13. Powiat radomszczański

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie radomszczańskim
1. miejsce zdobywa KGW Józefinki z Józefowa

W kategorii Rolnik w powiecie radomszczańskim
1. miejsce zdobywa Łukasz Moliński

W kategorii Sołectwo w powiecie radomszczańskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Piaski

W kategorii Sołtys w powiecie radomszczańskim
1. miejsce zdobywa Dariusz Nowicki

14. Powiat rawski

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie rawskim
1. miejsce zdobywa KGW w Chodnowie

W kategorii Rolnik w powiecie rawskim
1. miejsce zdobywa Ksenia i Dawid Biedrzyccy

W kategorii Sołectwo w powiecie rawskim
1 miejsce zdobywa Sołectwo Ossowice

(brawa i gratulacje, zostaje na scenie)

W kategorii Sołtys w powiecie rawskim
1. miejsce zdobywa Piotr Winiarski

15. Powiat sieradzki

W kategorii Agroturystyka w powiecie sieradzkim
1. miejsce zdobywa Gospodarstwo Agroturystyczne Elżbieta i Ryszard Mączka

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie sieradzkim
1. miejsce zdobywa KGW w Kuźnicy Zagrzebskiej Kuźniczanki

W kategorii Rolnik w powiecie sieradzkim
1. miejsce zdobywa Ryszard Piekarski

W kategorii Sołectwo w powiecie sieradzkim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Włocin-Kolonia

W kategorii Sołtys w powiecie sieradzkim
1. miejsce zdobywa Dariusz Frycze

16. Powiat skierniewicki i Skierniewice

W kategorii Agroturystyka w powiecie skierniewickim
1. miejsce zdobywa Gospodarstwo Agroturystyczne Lucja

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie skierniewickim
1. miejsce zdobywa KGW Mszadla

W kategorii Sołectwo w powiecie skierniewickim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Celigów

W kategorii Sołtys w powiecie skierniewickim
1. miejsce zdobywa Iwona Plichta
1. miejsce ex aequo zdobywa Kamil Michalak

17. Powiat tomaszowski

W kategorii Agroturystyka w powiecie tomaszowskim
1. miejsce zdobywa Letnisko - Uroczysko

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie tomaszowskim
1. miejsce zdobywa KGW Kreatywne Babki w Podkońskiej Woli

W kategorii Rolnik w powiecie tomaszowskim
1. miejsce zdobywa Paweł Rochala

W kategorii Sołectwo w powiecie tomaszowskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Kochanów

W kategorii Sołtys w powiecie tomaszowskim
1. miejsce zdobywa Agnieszka Sobieraj

18. Powiat wieluński

W kategorii Agroturystyka w powiecie wieluńskim
1. miejsce zdobywa Agrochatka - Zielony Zakątek

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie wieluńskim
1. miejsce zdobywa KGW Dębina - Skaleniec

W kategorii Rolnik w powiecie wieluńskim
1. miejsce zdobywa Edward Prażmowski

W kategorii Sołectwo w powiecie wieluńskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Dąbrowa

W kategorii Sołtys w powicie wieluńskim
1. miejsce zdobywa Kamila Tomczyk

19. Powiat wieruszowski

W kategorii Agroturystyka w powiecie wieruszowskim
1. miejsce zdobywa Gościniec Nad Prosną

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie wieruszowskim
1. miejsce zdobywa KGW Parcice

W kategorii Rolnik w powiecie wieruszowskim
1. miejsce zdobywa Aurelia i Jerzy Cyga

W kategorii Sołectwo w powiecie wieruszowskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Stary Ochędzyn

W kategorii Sołtys w powicie wieruszowskim
1. miejsce zdobywa Michał Piasta

20. Powiat zduńskowolski

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie zduńskowolskim
1. miejsce zdobywa KGW Społeczność Holendry

W kategorii Rolnik w powiecie zduńskowolskim
1. miejsce zdobywa Włodzimierz Kornacki

W kategorii Sołectwo w powiecie zduńskowolskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Osiedle Zapolice

W kategorii Sołtys w powicie zduńskowolskim
1. miejsce zdobywa Dominik Lis

21. Powiat zgierski

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie zgierskim
1. miejsce KGW Besiekierz

W kategorii Rolnik w powiecie zgierskim
1. miejsce zdobywa Beata i Stanisław Dałkowie

W kategorii Sołectwo w powiecie zgierskim
1. miejsce zdobywa Sołectwo Kania Góra

W kategorii Sołtys w powicie zgierskim
1. miejsce zdobywa Jan Karolak

„Lider/Liderka Społeczności Roku 2023’’

Powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki, zgierski

2. miejsce zdobywa Jan Woźniak
1 miejsce zdobywa Monika Jarota-Szadkowska

Powiaty: bełchatowski, piotrkowski, radomszczański.

3. miejsce otrzymuje Kamil Kasiborski
2. miejsce zdobywa Iwona Przewoźnik
1. miejsce zdobywa Artur Jędrzejczyk

Powiaty: łaski, poddębicki, sieradzki, zduńskowolski

2. miejsce zajmuje Wiktor Baranowski
2. miejsce ex aequo Robert Majczyk
1. miejsce zajmuje Marek Krawczyk

Powiaty: łowicki, rawski, skierniewicki

3. miejsce zajmuje Agnieszka Kocik
2. miejsce Dariusz Reczulski
1. miejsce zajmuje Paweł Jakubowski

Powiaty: kutnowski, łęczycki

2. miejsce zdobywa Ewa Krawczyk
1. miejsce zajmuje Beata Prądzyńska

Powiaty: opoczyński, tomaszowski

2. miejsce otrzymuje Zbigniew Szpoton
1. miejsce zajmuje Sebastian Bobrek

Powiaty: pajęczański, wieluński, wieruszowski

2. miejsce ex aequo otrzymuje Katarzyna Józiak
1. miejsce otrzymuje Kamila Krzak-Sojda

Klasyfikacja wojewódzka plebiscytu

W kategorii Agroturystyka
10 miejsce Chata Prababci
9 miejsce SAPY57VILLAGE
8 miejsce Agrochatka - Zielony Zakątek
6 miejsce Alpaki z Malinowej Chaty
6 miejsce ex aequo Agroturystyka Esterville
5 miejsce Letnisko – Uroczysko
4 miejsce Agroturystyka Konna Eldorado
3 miejsce Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Dębami
2 miejsce Gospodarstwo Agroturystyczne Elżbieta i Ryszard Mączka
1 miejsce Dobronianka

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich
10 miejsce KGW Strzyżowianki w Strzyżowie
9 miejsce KGW Magnolia w Orenicach
8 miejsce KGW w Kuźnicy Zagrzebskiej Kuźniczanki
7 miejsce KGW w Ślądkowicach
6 miejsce KGW Parzno
5 miejsce KGW Besiekierz
4 miejsce KGW Krześlowiczanie
3 miejsce KGW Kreatywne Babki w Podkońskiej Woli
2 miejsce KGW Dębina – Skaleniec
1 miejsce KGW Sołectwa Kafar

Kategoria Rolnik Roku!

9 miejsce otrzymuje Dominik Kiciński
8 miejsce otrzymuje Ksenia i Dawid Biedrzyccy
7 miejsce zajmuje Krzysztof Gasiecki
6 miejsce zdobywa Beata i Stanisław Dałkowie
5 miejsce zajmuje Edward Prażmowski
4 miejsce zdobywa Filip Byczkowski
3 miejsce zajmuje Urszula Stańczak
2 miejsce zajmuje Paweł Rochala
1 miejsce zdobywa Łukasz Skonieczny

W kategorii Sołectwo Roku

9 miejsce otrzymuje Sołectwo Piaski (gm. Świnice Warckie)
9 miejsce ex aequo otrzymuje Sołectwo Ralewice
Również 9 miejsce zajmuje Sołectwo Dąbrowa Nad Czarną
8 miejsce otrzymuje Sołectwo Antoninów
7 miejsce zajmuje Sołectwo Teodory
6 miejsce zdobywa Sołectwo Piaski (gm. Gidle)
5 miejsce zajmuje Sołectwo Kania Góra
4 miejsce zdobywa Sołectwo Orłów Parcel
3 miejsce zajmuje Sołectwo Dąbrowa
2 miejsce zajmuje Sołectwo Annolesie
1 miejsce zdobywa Sołectwo Włocin-Kolonia

Kategoria Sołtys Roku 2023

10 miejsce otrzymuje Dariusz Nowicki
8 miejsce otrzymuje Elżbieta Wójcik
8 miejsce ex aequo otrzymuje Jan Karolak
7 miejsce zajmuje Dariusz Frycze
6 miejsce zdobywa Kazimiera Sobczyk
5 miejsce zajmuje Kamila Tomczyk
4 miejsce zdobywa Michał Piasta
3 miejsce zajmuje Beata Ługowska
2 miejsce zajmuje Łukasz Galiński
1 miejsce zdobywa Kazimierz Włodarczyk

W kategorii Liderka/Lider Społeczności
8 miejsce otrzymuje Iwona Przewoźnik
7 miejsce zajmuje Monika Jarota-Szadkowska
6 miejsce zdobywa Artur Jędrzejczyk
5 miejsce zajmuje Katarzyna Józiak
4 miejsce zdobywa Paweł Jakubowski
3 miejsce zajmuje Zbigniew Szpoton
2 miejsce zajmuje Sebastian Bobrek
1 miejsce zdobywa Beata Prądzyńska

Mistrzowie Agro 2023 w województwie łódzkim. Szczegółowe wyniki głosowania

Patronem honorowym gali był Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego. Partnerem Głównym Plebiscytu Mistrzowie Agro 2023 jest PKO Bank Polski, dostarczający produkty finansowe dla Rolników, a partnerem kategorii Rolnik Roku jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Partnerami Regionalnymi byli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Plebiscyt Mistrzowie Agro 2023: nagrodziliśmy zwycięzców w województwie łódzkim ZDJĘCIA, VIDEO - Piotrków Trybunalski Nasze Miasto

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto