Mecz Rosja vs. Hiszpania 3:1 (foto+komentarze)

Marta Roszkowska
Mecz otwierający fazę play off grupy E był dla wielu zaskoczeniem. Bynajmniej nie ze względu na wynik, a na poziom gry reprezentowany przez rywalizujące drużyny.

Zaczęło się od nie najlepszej gry Rosjanek i bardzo przyzwoitej postawy podopiecznych trenera Vermeulena. Radosne i dynamiczne Hiszpanki prawie do końca pierwszego seta utrzymywały kontakt punktowy z reprezentacją Rosji. Bardzo dobra asekuracja w obronie, skuteczne ataki m.in. Y. Hernandez utrudniały grę zespołowi trenera Kuzyutkina. Drugiego seta Rosjanki wygrały dopiero na przewagi, w trzecim uległy swoim przeciwniczkom, ale całe spotkanie zwyciężyły 3:1.

Marina Sheshenina, kapitan reprezentacji Rosji – Miałyśmy pewne problemy w odbiorze, to spowodowało, że nie mogłyśmy wyprowadzić ataku. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek z mojej drużyny i dla trenera.

Amaranta Fernandez, kapitan reprezentacji Hiszpanii – Myślę, że wykonałyśmy dzisiaj kawał dobrej roboty. Najgorsze jest nasze słynne zdobywanie i tracenie punktów falami. Zasłużyłyśmy na wygranie drugiego seta, ale musimy się jeszcze nauczyć wygrywać takie sytuacje. Myślę, że zagrałyśmy na dobrym poziomie, dziękuję i gratuluję wszystkim koleżankom z drużyny. Jeżeli podczas tych mistrzostw nadal będziemy prezentować taką grę to będziemy zadowolone z turnieju.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?