Mecz Polska vs. Holandia (foto+komentarze)

Marta Roszkowska
Po nieudanym spotkaniu w ostatnim meczu fazy grupowej Polki uległy Holenderkom 0:3. Podopieczne trenera Matlaka awansowały do drugiej rundy rozgrywek z drugiego miejsca.

Pomimo ogromnej wiary w polską reprezentację chyba nikt nie spodziewał się łatwego meczu, ale ten wyjątkowo nie wyszedł polskim siatkarkom. Tym razem, zawiodło nie tylko przyjęcie, ale zdecydowanie przewyższył nas holenderski atak. Cień nadziei na wygraną przyniósł 3 set, w którym to drużyna Holandii zaczęła popełniać sporo błędów własnych, szczególnie w zagrywce. Pod koniec 3 partii meczu Polki odrabiały straty i byłe bliskie zwycięstwa. Jednak podopieczne trenera Selingera nie dopuściły do gry na przewagi i zwyciężyły 25:23, a w całym meczu 3:0.

W drugiej fazie rozgrywek Polki zagrają:

29.09 (wtorek): Polska – Belgia, godz. 20:00
30.09 (środa): Polska – Rosja, godz. 17:30
1.10 (czwartek): Polska – Bułgaria, godz. 20:00

Komentarze:

Anna Barańska, kapitan polskiej reprezentacji - Bardzo mi przykro, że przed tą wspaniałą publicznością nie zdołałyśmy nawiązać walki, oprócz trzeciego seta, w końcówce którego zaczęłysmy odrabiać straty. Zagrałyśmy źle, przede wszystkim w przyjęciu i wydaje mi się, że to był klucz do tego, że przegrałyśmy to spotkanie. Nie będziemy rozpamiętywać tego, co się stało. Na pewno będziemy przygotowywać się do dalszej fazy rozgrywek.

Manon Flier, kapitan reprezentacji Holandii - Jestem bardzo szczęśliwa, że zwyciężyłysmy ten mecz i wyszłysmy z grupy na pierwszym miejscu. Podobnie, jak we wczorajszym spotkaniu byłyśmy bardzo skoncentrowane i pewne siebie. Dobrze grałyśmy w obronie, dobrze grałyśmy blokiem, wywierałyśmy presję naszym serwisem. Tylko w trzecim secie popełniłyśmy za dużo błędów. Mam nadzieję, że poziom naszej gry z trzech minionych spotkań uda się utrzymać w dalszej części turnieju.

Na pytanie, czy doping polskich kibiców przeszkadza reprezentacji Holandii podczas meczu Flier odpowiedziała - Wręcz przeciwnie, podczas meczu panuje fantastyczna atmosfera. Może czasem trochę trudno o sprawną komunikację werbalną, ale gramy ze sobą od kilku lat w podobnym składzie i wystarczy nam porozumiewanie się poprzez gesty.

Jerzy Matlak, trener polskiej reprezentacji - Przegraliśmy z drużyną, która jest dzisiaj sportowo od nas lepsza. Pomimo naszych wysiłków i pracy nad tym, żeby przybliżyć ten poziom, nie udało się to w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, od takiego czasu gramy w tym składzie z Holenderkami.