Mecz Holandia vs. Belgia 3:0 (foto+komentarz)

Marta Roszkowska
W ostatnim meczu drugiego dnia play off ME Siatkarek 2009 niezwyciężona Holandia pokonała Belgię w trzech setach i zapewniła sobie awans do półfinału.

Podopieczne trenera Selingera nie straciły dotychczas w turnieju ani jednego seta. Przed nimi ostatni mecz drugiej rundy rozgrywek, ale spotkanie z Rosją to tylko formalność, bowiem pomarańczowe zapewniły już sobie miejsce w półfinale.

W starciu z Belgią każdy z trzech setów wyglądał podobnie. Początek partii należał do podopiecznych trenera Vande Bronka, po czym Holenderki odrabiały straty i wychodziły na prowadzenie.

Frauke Dirickx, kapitan reprezentacji Belgii – Oczywiście drużyna Holandii grała bardzo dobrze. Próbowałyśmy utrudnić tę grę, szczególnie na początku setów, ale Holenderki były bardzo cierpliwe. Później rozbiły nas swoją mocna zagrywką, szczególnie w wykonaniu Ch. Staelens oraz obroną blokiem.

Manon Flier, kapitan reprezentacji Holandii – Myślę, że tylko na początku setów Belgia grała bardzo dobrze. Miałyśmy problem głównie z powodu bardzo dobrego serwisu przeciwniczek. Nie wiem na co my czekałyśmy, może na jakiś cud? Na szczęście grałyśmy cierpliwie i zdołałyśmy nawiązać kontakt. Na samym końcu gra obu drużyn różniła się zdecydowanie w obronie. Jestem zadowolona z kolejnego 3:0.