ME Siatkarek 2009: Polska - Belgia 3:1

Marta Roszkowska
Po dwóch pierwszych spotkaniach rundy play off Mistrzostw Europy Siatkarek 2009 w Łodzi, nadszedł czas na najważniejszy mecz dzisiejszego dnia, Polska vs. Belgia.

Spotkanie pomiędzy drużyną Hiszpanii i reprezentacją Rosji, które otworzyło pierwszy dzień dzisiejszych zmagań zakończyło się zwycięstwem 3:1 dla podopiecznych trenera Kuzyutkina. Mecz pomiędzy Holandią, a Bułgarią wygrała niezwyciężona dotychczas drużyna pomarańczowych.

Przed nami spotkanie reprezentacji Polski, która wyszła ze swojej grupy na drugim miejscu i trzeciej drużyny grupy C, Belgii.

Polska: A. Barańska, M. Zenik, A. Witczak, D. Pykosz, N. Bamber, A. Bednarek-Kasza M. Sadurek-Mikołajczyk, I. Bełcik, P. Maj, K. Gajgał, A. Jagieło, J. Kaczor.

Belgia: F. Aelbrecht, F. Dirickx, Y. De Leeuw, Ch. Leys, L. Vindevoghel, V. De Carne, G. Van Vaerenbergh, M. Szczygielska, G. Horemans, H. Rousseaux, E. Vandesteene, Jolien Wittock.

Pierwszy punkt meczu oddajemy Belgijkom za darmo, Barańska serwuje w aut. Atak Aelbrecht i Belgia wygrywa 2:0. Asia Kaczor wbija piłkę w boisko i mamy pierwszy punkt.

Ponownie Aelbrecht z prawego skrzydła i jest 3:2 dla Belgii. Balgijki się mylą i jest wyrównanie 3:3. Zadziałał polski blok i Polki prowadzą dwoma punktami.

Mocny atak Vindevoghel daje**Belgii 4 punkt. Atak Gajgał i jest 6:4. Jagieło posyła piłkę w aut. Tym samym odpowiada Dirickx i Polska prowadzi 7:5. 8 punkt** zdobywa Barańska i polska reprezentacja schodzi na przerwę techniczną z trzypunktową przewagą.

Potężny atak Barańskiej i po przerwie prowadzimy czterema punktami. Belgijki gubią się w obronie i jest 10:5 dla naszych siatkarek.

As serwisowy Bednarek podnosi wynik na 12:5. De Carne zablokowana przez polski blok (13:5) i kolejna przerwa na prośbę belgijskiego szkoleniowca.

Po polskiej obronie piłka wychodzi w aut. Autową zagrywką odpowiadają Belgijki. Jest 14:6 dla biało-czerwonych.

Atak Gajgał z prawego skrzydła i mamy 15 punkt. Belgia odrabia trzy punkty z rzędu po skutecznym serwisie. Czas dla reprezentacji Polski.

Nieporozumienie w polskiej drużynie i tracimy przewagę. Atak Barańskiej przerywa dobrą passę Belgijek i na przerwę techniczną schodzimy z wynikiem 16:10.

Milenę Sadurek-Mikołajczyk zmienia Izabela Bełcik. Barańska serwuje w siatkę. Gajgał zdobywa dla polskiej reprezentacji 17 punkt.

De Carne wyrzuca piłkę w aut i mamy 18 punkt**(18:12). Piłka po bloku i Belgia ma 13 punkt. Barańska przebija się przez blok i podwyższa wynik na 19:13**.

Jagieło serwuje w siatkę. Bednarek po bloku i prowadzimy sześcioma punktami. Rousseaux myli się w zagrywce. Pykosz zmienia na boisku Gajgał. De Carne po taśmie w aut i jest 22:15 dla biało-czerwonych.

Ponownie De Carne, tym razem w boisko. Kolejny punkt dla Polek zdobywa Bamber. W miejsce Jagieło wchodzi Witczak. Piłka setowa dla Polek przy stanie 24:16.

Atak Pykosz i wygrywamy pierwszego seta 25:16.

Drugiego seta skutecznym atakiem i pierwszym punktem dla Polek otwiera Kaczor. Barańska w aut i tracimy jedenm punkt. Sadurek wygrała walkę na siatce i jest 2:1.

Gajgał serwuje w siatkę, jest po 2. Jagieło po bloku podwyższa wynik na 3:2. Leys nie pokonała polskiego bloku (4:2).

De Carne atakuje w aut. Skuteczny polski blok i nasze siatkarki zdobywają 6 punkt. Przerwa na życzenie szkoleniowca belgijskiej drużyny.

Aelbrecht zdobywa 3 punkt dla Belgii. Myli się Leys i mamy 7 punkt. Kiwka Dirickx przynosi 4 punkt podopiecznym Vande Broeka. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przy prowadzeniu 8:4.

Barańska nie przebija się przez belgijski blok (8:6). Belgijki odrabiają straty i Polki mają już tylko jeden punkt przewagi.

Plas Barańskiej tuż za blok i zdobywamy 9 punkt. Błąd Przybysz w przyjęciu i ponownie prowadzimy jendym punktem (9:8). Barańska uderza mocno w piłkę, obija ręce przyjmującej i jest 10:8.

Atak Jagieło w boisko (11:9). De Carne po prostej i Belgia zdobywa 10 punkt. Ponownie Jegieło i jej skuteczny atak, tym samym odpowiada De Carne. Belgijki wyrównują. Walka toczy się teraz punkt za punkt.

Dwie kolejne akcje i remis 13:13.

Bednarek ze środka trafia w boisko i jest 14:13. Aelbrecht wyrównuje na 14:14. Vindevoghel oszukuje nasz blok i na prowadzenie wychodzą Belgijki. Barańska wyrównuje, jest po 15. Bamber wchodzi za Kaczor.

Autowy atak De Carne i schodzimy na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem.

Po przerwie wynik wyrównuje Vandesteene. Skuteczny serwis Barańskiej przynosi polskiej reprezentacji 18 punkt. Zenik nie przyjmuje zagrywki i jest po 18.

Jegieło atakuje w punkt. Blok Jagieło/Bednarek i mamy 20 punkt. De Carne w boisko i prowadzimy jednym punktem. Skutecznie Belgijki i jest po 20. O czas prosi trener Piotr Makowski.

Mcny atak Jagieło przynosi nam 21 punkt. Tym samym odpowiada De Carne, 21:21. Aelbrecht z przechodzącej i Belgia wychodzi na prowadzenie 22:21.

24:21 i Belgia ma pierwszą piłke setową, którą wykorzystuje. Wygrywa drugiego seta 25:21.

1:1 w setach.

Dwiema zepsutymi zagrywkami tracimy dwa punkty, ale szybko wyrównujemy na**2:2. Walka toczy się punkt za punkt i jest**3:3. Skuteczny polski blok i prowadzimy 4:3.
Blok Bednarek/Kaczor i mamy 5 punkt. Barańska nie przebiła się przez blok i jest 5:5. Kaczor zdobywa 6 punkt dla reprezentacji Polski. Witczak zmienia na boisku Barańską. Skuteczny blok Gajgał/Kaczor (7:5).
Brak asekuracji bloku i Belgijki zdobywają 6 punkt. Aelbrecht psuje zagrywkę i schodzimy na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:6.

Atak Jegieło, piłka w boisku i jest 9 punkt. Kaczor posyła piłkę w aut. Witczak atakuje w blok i przewaga Polek topnieje do 1 punktu. Podobna akcja prowadzi do wyrównania 9:9.

Skutecznie De Carne i Belgia wychodzi na prowadzenie 10:9. Barańska wyrównuje na 10:10. Po błędzie rywalek biało-czerwone mają 11 punkt, ale De Carne doprowadza do remisu.

Atak Gajgał i prowadzimy 12:11. Gra punkt za punkt, ale naszym siatkarkom udaje się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (14:12). Przerwa na życzenie Vande Broeka.

15 punkt dla polskiej reprezentacji zdobywa Bednarek. Dotknięcie siatki po polskiej stronie i 13 punkt dla Belgii. Po skutecznym ataku Kaczor zdobywamy 16 punkt i schodzimy na przerwę techniczną (16:13).

De Carne posyła piłkę w aut. Atak Jagieło i prowadzimy pięcioma punktami (8:13). Kolejna przerwa dla Belgii.

Obijamy belgijski blok i jest 19:13. De Carne zdobywa 14 punkt dla Belgii. Jagieło przegrywa z blokiem przeciwniczek. Myli się Aelbrecht i jest 21:15.

Atak Barańskiej i 22 punkt Polek. De Carne po bloku w aut zdobywa 16 punkt. 17 punkt należy do tej samej zawodniczki. Jest 23:17 dla Polski.**

Ponownie De Carne i kolejny punkt Belgijek. Gajgał w punkt i mamy pierwszą piłkę setową 24:18.

Druga piłka setowa, atak Kaczor i wygrywamy trzeciego seta**25:19**.

Pierwszy punkt w czwartym secie dla Belgii. Mylą się podopieczne Vande Broeka i jest 1:1. Jagieło atak w boisko i wychodzimy na prowadzenie.

Kolejne akcje umacniają prowadzenie Polek, 5:2. Pojedyńczy blok Bednarek podwyższa wynik na 6:2. Sadurek zagrywa w siatkę, Belgijki mają 3 punkt.

Tym samym odpowiada Vandesteen. Kolejna zepsuta zagrywka, tym razem po stronie Polek. Skuteczny atak naszych siatkarek i schodzimy na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem.

Po przerwie podwyższamy wynik na 9:4. Plas Barańskiej i jest 10:4. Czas na życzenie trenera gości.

Myli się Kaczor i Belgia ma 5 punkt. Ze środka Jagieło i jest**11:5. Walkę na siatce wygrywa Gajgał (16:5)** i kolejna przerwa dla Belgijek.

Gajgał posyły piłkę poza boisko (12:7). Belgia odrabia straty, zdobywa 8 punkt i przerwa na życzenie trenera Makowskiego.

Serwis Aelbrecht i piłka w siatce. Vindevoghel zdobywa 9 punkt dla swojej drużyny. 15 punkt dla biało-czerwonych po błędzie Belgijek. Na przerwę techniczną schodzimy przy prowadzeniu 16:9.

Kolejny błąd po stronie Belgii i mamy 17 punkt. De Carne obija blok i zdobywa 11 punkt. Ta sama zawodniczka tym razem nie pokonała polskiego bloku i jest 18:11. Jagieło na zagrywce, pocelowała libero i mamy 19 punkt.

Bednarek wywalczyła 20 punkt**dla naszej reprezentacji. 21 punkt zdobywamy po błędzie rywalek. Skuteczna akcja Polek i jest 22:12**.

Zagrywka Bednarek, atak Kaczor z przechodzącej i jest 23:12.

Kończymy kolejną piłkę i mamy meczową przy stanie 24:12. Polski skuteczny blok, wygrywamy seta 25:12 i całe spotkanie 3:1.