ME Siatkarek 2009: Półfinał Polska - Holandia - na żywo

Marta Roszkowska
Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009 weszły w najważniejszą fazę rozgrywek. Pierwszy półfinałowy bój w łódzkiej hali Atlas Arena już o godzinie 17:00. Reprezentacji Polski zmierzy się z zespołem Holandii.

Tuż po godzinie 17:00 serca wszystkich polskich kibiców zabiją mocniej. Polskie siatkarki będą podejmować niepokonane dotychczas podopieczne trenera Selingera.

Mecz z pewnością nie będzie należał do łatwych, ale na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych przeciwników. Z Holandią, Polki miały okazję już grać w tym turnieju. W fazie grupowej biało-czerwone przegrały z pomarańczowymi 0:3. Jednak, to już za nami, a żaden wynik nie przekreśla możliwości zespołu w kolejnym spotkaniu.

Składy:

Holandia: Kim Staelens, Monique Wismeijer, Francien Huurman, Chaine Staelens, Robin de Kruijf, Maret Grothues, Alice Blom, Janneke van Tienen, Caroline Wensink, Manon Flier, Ingrid Visser, Debby Stam.

Polska: Anna Barańska, Mariola Zenik, Anna Witczak, Dorota Pykosz, Natalia Bamber, Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Bełcik, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Paulina Maj, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor.

Od zagrywki zaczyna Barańska. Atak Gajgał i pierwszy punkt dla Polek. Ch. Staelens i jest 1:1. Nie bronimy ataku Flier, 2:1 dla Holandii.

Wensink ze środka i pomarańczowe prowadzą 3:1. Kaczor zdobywa 2 punkt dla Polek. Skuteczna zagrywka Gajgał i mamy wyrównanie 3:3. Flier po bloku i jest 4:3 dla Holandii. Atak Ch. Staelens w aut i jest po 4. Długą wymiane piłek kończy Wensink, 5:4.

Ch. Satelens psuje zagrywkę, 5:5. Myli się Flier, Polki wychodzą na prowadzenie 6:5. Skuteczna zarywka Jegieło, 7:5. Kolejna piłka Jagieło trafia w aut. Kaczor myli się po prostej i jest po 7. Ponownie Kaczor, tym razem skutecznie i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z jednopuntkowym prowadzeniem, 8:7.

Po przerwie pierwszy punkt dla pomarańczowych, 8:8. Skuteczna zagrywka K. Staelens i jest 9:8 dla Holandii. Kaczor atakuje w siatkę i już jest 10:8. Trener Makowski prosi o czas.

Skuteczny atak Stam, 11:8. Pykosz posyła piłke w aut, Holenderki prowadzą już 13:8. Przy stanie 14:8 o kolejną przerwę prosi trener Makowski. Kaczor przegrywa z holenderskim blokiem, 15:8. 9 punkt dla biało-czerwonych zdobywa Barańska. Flier atakuje w aut, 15:10. Polki zagrywają w aut i na drugą przerwę techniczną siatkarki schodzą przy prowadzeniu Holenderek, 16:10.

Potrójny pomarańczowy blok i tracimy kolejny punkt. Na siatce Barańska kontra Visser i 18 punkt dla Holandii, 18:10. Atak Bamber przynosi nam 11 punkt. Atomowy atak Flier i jest 19:11. Polki popełniają błąd w obronie i jest 20:11. Wensink posyła piłkę tuż za pojedyńczy blok, 21:11.

Gajgał atakuje w aut i Holandia ma pierwszą piłkę setową, 24:11. Gajgał nie przebija się przez blok i Holandia wygrywa pierwszego seta 25:11. Pierwszy punkt w drugim secie dla Holenderek. Polki mają problem z przyjęciem i tracą drugi punkt. Kolejna akcja, jest 3:0 i o pierwszą przerwę prosi trener Makowski.

Blok Bednarek/Sadurek i mamy pierwszy punkt. Minimalnie myli się Barańska, 4:1. Nieporozumienie w polskiej drużynie i przegrywamy czteroma punktami. Skutecznie Kaczor i Polki mają 2 punkt.

Jagieło myli się w polu zagrywki. As serwisowy Flier i jest 7:2 dla Holandii. Ch. Staelens z lewego skrzydła i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy ze stratą 6 punktów. Bednarek zdobywa 3 punkt dla naszej reprezentacji. Atak Wensink i jest 9:3. Ch. Staelens posyła piłkę w aut. Blok-aut i Holandia ma 10 punkt, 10:6.

Tym razem blok-aut po polskiej stronie i jest 10:7. Skuteczna kiwka Sadurek i mamy 8 punkt, 11:8. Sadurek wygrywa z Visser walkę na siatce i jest 11:9. Skuteczny blok Visser/Flier. Jagieło nie przebija się przez kolejny holenderski blok, przegrywamy 9:13. Kaczor atakuje w taśmę. 14:9 dla pomarańczowych.

Ch. Staelens myli się w ataku, 14:10. Nieporozumienie w polskiej drużynie i tracimy kolejny punkt. Skuteczny atak Flier i na drugą przerwę techniczną Holenderki schodzą z sześciopunktowym prowadzeniem.

11 punkt dla Polek zdobywa Bednarek. Popełniamy błąd w ataku i Holandia ma 17 punkt. Ch. Staelens skutecznie z lewego skrzydła i jest 18:11. O czas prosi trener Makowski.

Po przerwie zdobywamy 12 punkt. Bednarek psuje zagrywkę i jest 19:12. Blok Wensink/Stam  i Holenderki mają 21 punkt. Gajgał atakuje w aut i przewaga pomarańczowych rośnie. Flier przebija się przez polski blok i jest 23:13.

Barańska zdobywa 14 punkt dla Polski, po czym myli się w zagrywce u Holandia ma pierwszą piłkę setową. Jagieło atakuje w aut i drugiego seta Polki przegrywają 15:25.

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobywa Visser. Jagieło atakuje w holenderski blok i jest 2:0 dla podopiecznych trenera Selingera. Bednarek zdobywa pierwszy punkt dla polskiej reprezentacji.

Blok-aut Barańskiej i jest po 2. Blok Barańska/Bednarek i wychodzimy na jednopunktowe prowadzenie, 3:2. Popełniamy błąd i jest po 3. Wensink zdobywa 4 punkt dla pomarańczowych. Skutecznie Holenderki i jest 5:3. Flier serwuje w siatkę, 5:4.

Kaczor wyrównuje na 5:5. Atak Barańskiej i prowadzimy 6:5. Dłyga wymiana piłek i atak Kaczor zdobywa 8 punkt. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z trzypunktowym prowadzeniem. Flier ze środka i Holenderki zdobywają 6 punkt. Kaczor posyła piłkę w boisko i jest 9:6. Stam zdobywa 7 punkt dla Holandii.

Atak Gajgał z prawego skrzydła i mamy 10 punkt. Barańska psuje zagrywkę, 10:8. Gajgał wbija piłkę w parkiet i jest 11:8. Nie myli sie Flier, 11:9. Stam psuje serwis, 12:9. Sadurek odpowiada tym samy, 12:10. Visser i kolejna zepsuta zagrywka. Wensink zdobywa dla Holandii 11 punkt.

Skuteczny atak Barańskiej i jest 14:11. Z prawego skrzydła Kaczor i zdobywamy 15 punkt. O przerwę prosi trener Selinger. Flier atakuje w punkt i jest 15:12. Długą wymianę piłek wygrywają Holenderki, 15:13. Błąd po stronie Holandii i na drugą przerwę techniczną schodzimy z trzypunktową przewagą.

Skuteczny atak Stam i pomarańczowe zdobywają 14 punkt. Wensink psuje zagrywkę. Błąd Holenderek i prowadzimy 18:14. Barańska atakuje w siatkę i jest 18:15. Stam zdobywa 16 punkt dla swojej drużyny. O czas prosi trener Makowski.

Z lewego skrzydła atakuje Jagieło i mamy 19 punkt. Przy stanie 20:16 trener Selinger prosi o czas. Skuteczny atak Flier przynosi Holandii 17 punkt. Mocny atak Kaczor i jest 21:17. Sadurek posyła piłkę w aut, 21:18. Ponownie atakuje Kaczor i jest 22:18.

As serwisowy Jagieło i jest 23:18. Barańska atakuje w boisko i mamy pierwszą piłkę setową, 24:19. Bednarek psuje zagrywkę, druga piłka setowa. Skutecznie Kaczor i trzeciego seta wygrywamy 25:20.

Rozpoczyna się set czwarty.Tracimy punkt po ataku Visser. Odrabiamy stratę po udanej akcji Sadurek. Atak Kaczor i mamy 3 punkt. Flier wyrównuje na 3:3. Długą wymianę piiłek skutecznym atakiem kończy Barańska, 4:3. Tym razem Barańska przegrywa z holenderskim blokiem, po 4.

W zagrywce myli się Ch. Staelens. Kaczor atakuje w aut, 5:5. Skuteczny atak Gajgał przynosi nam 6 punkt. Skutecznie Stam. Flier i jest 7:6 dla Holandii. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą schodzi Holandia.

Skutecznie Jagieło i jest wyrównanie 8:8. Mocny atak Kaczor i ponowne wyrównanie, po 9. Wensink pocelowała Sadurek, 10:9 dla Holandii. Dramatyczną wymiane piłek przerywa Ch. Staelens, 11:9. Z prawego skrzydła Kaczor i tracimy już tylko jeden punkt. Barańska skutecznie przebija się przez blok i mamy 11 punkt. 12:11 dla pomarańczowych.

Flier myli się w ataku i jest po 12. Błąd popełniają Holenderki i wychodzimy na prowadzenie, 13:12. Flier wyrównuje na 13:13. Barańska zdobywa 14 punkt dla polskiej reprezentacji. Skuteczny polski blok i jest 15:13. Ch. Staelens zdobywa 14 punkt dla swojego zespołu.

Jagieło po rękach w aut i na drugą przerwę techniczną schodzimy z dwupunktowym prowadzeniem. Po przerwie Gajgał psuje zagrywkę. Jagieło skutecznie z lewego skrzydła i jest 17:15. Kaczor nie przedarła się przez blok, 17:16.

Ch. Staelens wyrównuje na 17:17, o przerwę prosi trener Makowski. Ch. Staelens ponownie skuteczna, 18:17. Z lewego skrzydła Kaczor i jest po 18. Barańska atakuje w aut i przegrywamy 18:20.

Bednarek nie trafia w piłkę i Holandia prowadzi 21:18. Przerwa na prośbe trenera Makowskiego. As serwisowy Flier. Za Sadurek wchodzi Bełcik. Flier myli się w zagrywce, 22:19 dla Holandii. Ze środka Flier i jest 23:19 dla naszych rywalek.

Blok-aut Barańskiej i mamy 20 punkt. Skutecznie Flier i pierwsza piłka meczowa dla Holandii. Stam zdobywa dla Holandii 25 punkt. Przegrywamy czwartego seta 20:25 i cały mecz 1:3.

Relacja z Atlas Areny: Marta Roszkowska

Obsługa techniczna: Arkadiusz Fochtman