Łódzka drużyna rugby najlepsza

Drużna BBRC Łódź zwyciężyła w XIII Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7.

Zawody rozegrano 25 kwietnia na boisku zgierskiego KS Włókniarz. Do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn: BBRC Łódź, ŁKS Łódź, RC Zduńska Wola,  Obeliks Bełchatów, RC Ruda Śląska, dwa zespoły wystawione przez gospodarza Włókniarza Zgierz, Gentlemen’s RC Łódź, Sparta Jarocin oraz  RC Częstochowa.

Walka do ostatniego gwizdka

Najlepsza okazała się drużyna BBRC Łódź, która w finale pokonała Włókniarza Zgierz I 14:12. Był to mecz trwający do ostatniego gwizdka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0 dla gospodarzy. W kolejnych siedmiu minutach goście zdobyli przyłożenie i wynik ustalił się na 5:7. Następna akcja należała do drużyny Włókniarza Zgierz I i dała prowadzenie 12:7. Jednak tuż przed gwizdkiem rajd Łukasza Bartczaka z BBRC Łódź doprowadził do remisu a podwyższenie Jarosława Mazurkiewicza dało zwycięstwo Łodzianom 12:14.

Najlepszy zawodnik - Łukasz Bartczak

Na podium stanęli także Włókniarz I Zgierz z 17 punktami oraz RC Częstochowa zdobywając 15 punktów. Kolejne miejsca należą do 4. ŁKS Łódź (13 pkt.), 5. RC Ruda Śląska (11 pkt.), 6. Włókniarz II Zgierz (9 pkt.), 7. RC Zduńska Wola (7 pkt.), 8. Sparta Jarocin (5 pkt.), 9. Gentlemen's RC Łódź (3 pkt.) i 10. RK Bełchatów (1 pkt.) Zawodnikiem turnieju został Łukasz Bartczak z BBRC Łódź który zdobył 51pkt

Po XIII turniejach PLR7 posiadając 78 punktów BBRC Łódź zajmuje drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji, na trzecim miejscu ŁKS Łódź

BBRC Łódź wystąpiło w składzie: Marek Wasiński; Przemysław Górski, Krzysztof Justyński, Jarosław Mazurkiewicz, Wojciech Pawenta, Łukasz Bartczak, Jakub Morawski, Artur Mrowicki, Michał Okoniewski, Michał Czerwiowski, Tomasz Szałapski, Norbert Seliga

Okiem kibica

Podczas XIII turnieju PLR7 w Zgierzu kibice BBRC Łódź mogli być spokojni o swoją drużynę. Dwa mecze grupowe rozegrane z Rudą Śląską oraz z Jarocinem, łódzki klub wygrał kolejno 35:0 i 33:0. W półfinale zmierzył się z drużyną RC Częstochowa, pokonując ją 33:5. I tu zaczęły się przysłowiowe schody. Drużyna BBRC Łódź w meczu o pierwsze miejsce z Włókniarz Zgierz I przyczyniła się do zdartych gardeł i spuchniętych dłoni swoich kibiców. Niektórzy narzekali nawet na słabe nerwy i ból w okolicy klatki piersiowej. BBRC Łódź udzieliła się bowiem nerwowa atmosfera wśród gospodarzy i pierwsza połowa meczu finałowego nie należała do udanych. Po siedmiu minutach łódzki klub zszedł z boiska przegrywając 5:0. Druga połowa była niezwykle wyrównana. Ostatecznie jednak BBRC Łódź pokonało rywali 14:12, zwyciężając cały turniej 22 punktami.

Klasyfikacja Polskiej Ligi Rugby 7 - sezon 2009/2010 (po XIII turniejach)