Łódzcy piłkarze szlifują formę

kiniu
kiniu
ŁKS i Widzew to kluby, które nadal nie wiedzą, czy sezon 2009/2010 rozpoczną na boiskach piłkarskiej elity. Mimo tego obie drużyny są dobrej myśli i przygotowują się do sezonu z nastawieniem na grę w ekstraklasie.

Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego reprezentujący barwy Łódzkiego Klubu Sportowego, od 29 czerwca przebywają na obozie w Wiśle. Piłkarze w czasie zgrupowania zmierzyli się w sobotę, 4 lipca z GKS Tychy. Wynik meczu zakończył się zwycięstwem łodzian 2:0.

Dwie bramki w tym pojedynku zdobył Daniel Jarosz, testowany piłkarz Górnika Wieliczka. Jarosz po raz pierwszy zagrał w łódzkich barwach i z pewnością powalczy o pozostanie w klubie przy al. Unii. Napastnik Górnika Wieliczka na drugoligowych boiskach w ubiegłym sezonie zdobył 12 bramek.

ŁKS Łódź - GKS Tychy 2:0 (2:0)

Bramki: Jarosz (4 min., 44 min.)
Skład ŁKS: Pacanowski - Radzius, Piszczek, Ognjanović, Petrik, Freidgeimas, Gieraga, Feitosa, Cyran, Jarosz, Świątek.
W drugiej połowie grali również: Waśków, Krysiński, Hajto, Adamski, Mordzakowski, Biskup, Kaśćelan, Kujawa, Ostalczyk.

Widzew Łódź na czele z trenerem Pawłem Janasem zakończył dziesięciodniowe zgrupowanie w Gutowie Małym sparingiem z Wisłą Płock. Widowisko zakończyło się remisem 1:1. W 45 minucie meczu Wisła zdobyła bramkę dającą prowadzenie, do remisu w 58 minucie doprowadził Piotr Grzelczak. Paweł Janas swoim podopiecznym dał dwa dni wolnego i od wtorku, 7 lipca łodzianie wznowią przygotowania. W najbliższy piątek, 10 lipca Widzew zmierzy się w Łodzi z Legią Warszawa.

Widzew Łódź – Wisła Płock 1:1 (0:1)

Bramki: Sielewski (45. rzut karny), Grzelczak (58.)
Widzew: (I połowa) Mielcarz – Broź, Ukah, Bieniuk, Lisowski (25. Szymanek) Oziębała, Grzeszczyk, Panka, Durić, Sernas, Robak (II połowa) Fabiniak – Bednar, Szymanek, Madera, Kursa, Budka, Juszkiewicz, Miloseski, Masłowski, Grzelczak, Matusiak.