ŁKS wygrał z Polpharmą Starogard

To był wielki mecz ełkaesiaka Jakuba Dłuskiego
To był wielki mecz ełkaesiaka Jakuba Dłuskiego fot. Krzysztof Szymczak
ŁKS pokonał w Starogardzie Polpharmę 79:73. To czwarty wygrany przez ŁKS mecz w tym sezonie. Ten wynik przywraca wiarę, że warto konsekwentnie pracować, mozolnie realizować cele szkoleniowe, stawiane przez trenera Piotra Zycha i efekty będą.

ŁKS przegrywał do przerwy 39:44. Kolejne dwie kwarty już wygrał (18:14 i 22:17). Ełkaesiacy grali efektywnie pod koszem. Indywidualnością meczu był Jakub Dłuski, który zdobył 29 punktów, trafiając aż 12 na 15 rzutów z gry, co daje skuteczność 80 procent oraz 5 na 6 osobistych (83 procent). Miał też 15 zbiórek!

Jednak cała drużyna pracowała na to zwycięstwo. Pod koszem ciężko pracował Krzysztof Sulima, a mocną wstawkę trzema rzutami za 3 punkty dał Bartłomiej Szczepaniak. Pozostali także mają swoje cegiełki w tym sukcesie.

Polpharma Starogard - ŁKS 73:79 (20:20, 22:19, 14:18, 17:22)
Polpharma: Michael Hicks 25, Jeremy Simmons 16, Brandon Hazzard 11, Marcin Nowakowski 9, Tomasz Śnieg 4, Grzegorz Arabas, Piotr Dąbrowski po 3, Adam Metelski 2, Daniel Wall, Łukasz Paul 0. Trener: Wojciech Kamiński.
ŁKS: Jakub Dłuski 29, Krzysztof Sulima 15, Bartłomiej Szczepaniak 11, Michał Michalak 8, Piotr Trepka 8, Jarosław Zyskowski 7, Bartłomiej Bartoszewicz 1, Filip Kenig 0. Trener: Piotr Zych.