ŁKS Siemens - Lider Pruszków 59:77. Ambicja łodzianek nie wystarczyła

(pas)
W pierwszej połowie walka była bardzo zacięta. Przy piłce Justyna Jeziorna.
W pierwszej połowie walka była bardzo zacięta. Przy piłce Justyna Jeziorna. fot. Maciej Stanik
Koszykarki ŁKS Siemens we własnej hali zastały rozbite przez Lidera Pruszków. Zawodniczki Lidera trafiły za trzy punkty trzynaście razy (na 29 prób), łodzianki tylko trzy (na dziesięć). Nie dziwi zatem, że gospodynie doznały 10. ligowej porażki.

Nie do zatrzymania była Laurie Koehn, która miała rewelacyjną skuteczność w rzutach za trzy punkty - 87 procent (siedem celnych rzutów na osiem prób!). Oczywiście nie tylko ten element koszykarskiego rzemiosła zadecydował o porażce ŁKS.

Nasza drużyna miała wyjątkowo krótką ławkę. Nie mogła wystąpić kontuzjowana Katarzyna Kenig, Roksana Schmidt miała szynę na ręce, a Olga Urbanowicz zaciskała zęby i kulejąc walczyła, na ile mogła. Grając praktycznie szóstką zawodniczek, trudno liczyć na sukces z zespołem mającym długą, równorzędną ławkę rezerwowych.

A jednak do przerwy wydawało się, że wszystko w tym pojedynku jest możliwe. ŁKS zaczął znakomicie, prowadząc 8:2. Potem wynik oscylował w granicach remisu.

Żadna ze stron nie była w stanie wypracować zdecydowanej przewagi. ŁKS przeprowadził kilka składnych akcji, po których kibice nie szczędzili braw.

Niestety w trzeciej kwarcie nastąpiła zapaść łodzianek, które nadal miały wiele ambicji, ale brakowało im sił. Były fragmenty meczu w tej kwarcie, które gospodynie przegrały 0:11 i 0:10, bezsilne wobec zabójczej skuteczności rywalek w rzutach za trzy punkty. Losy pojedynku właśnie wtedy zostały rozstrzygnięte.

Sytuacja ŁKS w tabeli jest trudna, acz nie beznadziejna. Trzeba walczyć dalej o miejsce w czołowej ósemce.

ŁKS Siemens AGD - Lider Pruszków 59:77 (21:22, 11:11, 6:23, 21:21).
ŁKS: Prochaska 13, Jeziorna 11, Dalembert 11, McIntyre 10, Urbanowicz 9, Kowalska 5, Modelska 0
Lider: Koehn 25, Williams 16, Trafimawa 13, Colson 6, Tomiałowicz 4, Chomać 4, Oha 4, Pietrzak 3, Wielebnowska 2, Bednarek 0, Stanek 0