ŁKS - Polpharma 83:96

(hof)
Jarosław Zyskowski był najskuteczniejszym zawodnikiem ŁKS.  fot. Jarosław Ziarek
Jarosław Zyskowski był najskuteczniejszym zawodnikiem ŁKS. fot. Jarosław Ziarek
W niedzielę koszykarze ŁKS spotkaniu ekstraklasy o miejsca 7-14 przegrali w Atlas Arenie z Polpharmą Starogard Gdański 83:96. Początek zaczął się fatalnie dla ŁKS, przez trzy minuty nie mogli trafić do kosza, toteż Polpharma wygrywałą 9:0. Polpharma rządziła na parkiecie: prowadziła 20:4 i 24:8 i już w tym momencie było jasne, że ełkaesiacy nie zanotują trzeciego zwycięstwa z rzędu.

Na początku drugiej ćwiartki Paweł Malesa trafił za trzy punkty, za moment Jarosław Zyskowski goście wygrywali 32:25. Niestety dwie celne trójki Brandona Hazzarda sprawiły, że Polpharma błyskawicznie odskoczyła na 42:25.

Także w kolejnych dwóch kwartach goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Trzeba odnotować wyczyn Hazzarda, który zdobył aż 45 punktów dla swojego zespołu, co jest rekordem w tegorocznych rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

ŁKS wystąpił bez Michała Michalaka, który wyjechał do Stanów Zjednoczonych na NIKE HOOP SUMMIT. 7 kwietnia w Portland Michalak ma wystąpić w drużynie Reszty Świata, która zmierzy się z ekipą USA.

ŁKS - Polpharma Starogard Gd. 83:96 (13:24, 22:24, 25:25, 23:23).
ŁKS: Jarosław Zyskowski 23, Paweł Malesa 17, Krzysztof Sulima 13, Piotr Trepka 11, Jakub Dłuski 8, Bartłomiej Bartoszewicz 4, Bartłomiej Szczepaniak 3, Dominik Binkowski 2, Marcin Kuczmera 2.
Polpharma: Brandon Hazzard 45, Tomasz Śnieg 17, Jeremy Simmons 12, Marcin Nowakowski 7, Piotr Dąbrowski 5, Adam Metelski 4, Daniel Wall 2, Michael Hicks 2, Grzegorz Arabas 2, Łukasz Paul 0.