ŁKS Łódź - Ruch Radzionków 4:2 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrał z Ruchem Radzionków 4:2. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo jaką przeprowadziliśmy z tego meczu.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Ruchem Radzionków. Jest to pojedynek dwóch zespołów, które mają w swym składzie graczy słynących z twardej gry, m.in. Jacek Wiśniewski, Piotr Rocki (Ruch), czy Dariusz Kłus (ŁKS). Zapowiada się więc twarda gra, szczególnie że Ełkaesiacy mają nad dzisiejszymi (25 września) rywalami tylko pięć punktów przewagi.

Radzionkowianie w tym sezonie są zespołem, który zarówno zdobył, jak i stracił najmniej bramek. Ełkaesiacy u siebie dotychczas w każdym meczu przynajmniej raz trafiali do siatki rywali. Jeśli te statystyki zostaną zachowane, to może się spodziewać niskiej wygranej ŁKS-u. W przypadku wygranej Ełkaesiacy powinni utrzymać 2. miejsce w tabeli. Czy tak się stanie? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Ruch Radzionków.

ŁKS Łódź - Ruch Radzionków
**__4 : 2  (1:0)
Bramki: 1:0 M. Mięciel (24. min.) 2:0 D. Kłus (58. min.) 3:0 A. Golański (81. min.) 4:0 M. Kowalski (83.min. samobój) 4:1 M. Suker (86. min.) 4:2 A. Niewulis (87. min.)

Składy:
B. Wyparło - M. Łabędzki, A. Gieraga, P. Klepczarek, A. Woźniczka, J. Kosecki (83. D. Seweryn), M. Smoliński (80. A. Golański), D. Kłus, D. Pawlak (61. R. Kujawa), B. Romańczuk, M. Mięciel
S. Kiełpin - T. Rzepka, M. Kowalski, J. Wiśniewski (78. M. Suker), K. Szymura, M. Przybecki (60. M. Cieluch), M. Dziewulski, P. Giel, M. Manelski (46. A. Niewulis), T. Foszmańczyk, D. Jarka

Żółte kartki: Dziewulski (Ruch)**

Przeczytaj także zapowiedź meczu ŁKS Łódź - Ruch Radzionków

Zobacz fotorelację i przeczytaj podsumowanie meczu ŁKS Łódź - Ruch Radzionków

Koniec meczu! ŁKS wygrał po niezwykle emocjonującym meczu z Ruchem Radzionków 4:2.
Bramki dla Ruchu padły po strzałach przy lewym słupku bramki Wyparły. Suker oddał strzał "życia" z dystansu, a Niewulis trafił po ogromnym zamieszaniu podbramkowym.
90' Sędzia doliczył trzy minuty. Ełkaesiacy będą mieć rzut wolny z 22 metrów, a pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany Dziewulski.
89' Marcin Mięciel trafia w poprzeczkę! Piłka odbiła się od obramowania bramki, a później od linii i następnie złapał ją Kiełpin. Emocje sięgają zenitu.
87' Kolejny gol dla Ruchu. Tym razem strzelcem gola prawdopodobnie Niewulis 4:2
86' Bamka dla Ruchu. Strzelcem gola Marek Suker 4:1
Obie bramki padły po strzałach z prawej strony. Golański strzelił po ziemi, a Kowalski pokonał swojego bramkarza efektownym lobem. Kibice domagają się kolejnych bramek.
83' GOOOOOL! 4:0 Samobój Kowalskiego!
81' Artur Golański podwyższa na 3:0.
78' Tym razem Wiśniewski zszedł już na dobre. Zastąpił go Suker, a w ŁKS-ie do wjścia przygotowany Artur Golański.
75' Cały czas przeważają gospodarze. Przyjezdni ograniczają się do kontrataków, które przerywają Łabędzki, Gieraga lub Woźniczka.
70' Jacek Wiśniewski oddał opaskę kapitana koledze i zszedł z boiska... Po chwili jednak "Wiśnia" wrócił i co ciekawe odebrał z powrotem opaskę kapitańską.
68' Niezła akcja Ruchu przerwana przez grającego jak profesor Łabędzkiego.
65' Z dośrodkowania Smolińskiego z prawej strony wyszedł strzał, który Kiełpin instynktownie odbił przed siebie.
63' Doskonała wymiana podań między Mięcielem i Koseckim przed polem karnym radzionkowian. Strzał Koseckiego jednak zablokowany przez Dziewulskiego.
61' Dwie zmiany. W zespole gości zszedł Przybecki, a wpojawił się Cieluch, a w ŁKS-ie Kujawa zmienił Pawlaka. Na meczu jest 3572 widzów
Kłus zdobył bramkę po akcji i podaniu Artura Gieragi.
58' 2:0! Dariusz Kłus zdobywa bramkę z 7 metrów.
56' Cały czas bez okazji bramkowych. Na trybunach słychać głośne "ŁKS". Kibice dają dzisiaj z siebie wszystko, ale piłkarzom również nie można odmówić ambicji i woli walki.
51' W drugiej połowie gra odbywa się w środku boiska. Póki co bez okazji bramkowych.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Jedna zmiana w drużynie gości. Niewulis zastąpił Manelskiego.
W przerwie meczu na płycie głównej odbywa się prezentacja drużyny koszykarzy ŁKS-u Łódź. W imieniu zespołu kibiców przywitał Piotr Trepka, który zaprosił również na spotkania koszykarzy i wyraził nadzieję, że w tym sezonie będą dwa awanse do Ekstraklasy.
Koniec pierwszej połowy meczu ŁKS Łódź - Ruch Radzionków. Łodzianie prowadzą 1:0 po golu Marcina Mięciela.
44' Klepczarek zatrzymał kontratak gości. Ruch wychodził czterech na czterech.
42' Kłus nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała wysoko nad bramką. W tej sytuacji z prawej strony dośrodkowywał Mięciel.
40' Mocne uderzenie Pawlaka - piłka leciała tuż przy lewym słupku, ale Kiełpin znów świetnie się spisał. Na brawa zasługuje Pawlak, który agresywnym pressingiem wywalczył piłkę.
37' Bardzo dobre przejęcie Kłusa w środku pola i podanie do Smolińskiego. Ełkaesiacy wychodzili z kontratakiem w trzech na czterech rywali, ale podanie "Smoły" do Mięciela przecięli obrońcy gości.
33' Tym razem Mięciel nie doszedł do piłki, którą dośrodkował z lewej strony Kłus. "Miętowemu" zabrakło kilku centymetrów, żeby dojść do podania.
30' Kolejna niezła akcja ŁKS-u i szansa przed Mięcielem. Strzał głową napastnika gospodarzy przeleciał nad poprzeczką.
28' Nerwowo przed bramką ŁKS-u. Gieraga i Łabędzki sprawdzili refleks Wyparły. Radzionkowianie mieli jeszcze szansę po rzucie rożnym, ale strzał główką Jarki pewnie wyłapał Wyparło.
Marcin Mięciel zdobył bramkę strzałem z ok. 11 metrów. Piłka leciała po murawie i chociaż Kiełpin miał ją na rękach nie zdołał wybić na róg. Bramka padła jednak dzięki Koseckiemu, który przy prawym narożniku wywalczył futbolówkę, pobiegł w szerz boiska i podał do Mięciela.
24' GOOOL! MARCIN MIĘCIEL strzelił bramkę na 1:0.
21' I znów dobra sytuacja Ełkaesiaków. Na prawej stronie piłkę między sobą rozegrali Pawlak i Gieraga. Ten ostatni podał do Mięciela, "Miętowy" strzelił pod poprzeczkę, ale bramkarz wyciągnął się jak struna i przerzucił futbolówkę nad bramką.
18' Łodzianie zamknęli przeciwników na ich połowie. Gospodarze szybko rozgrywają i starają się wykorzystywać całą szerokość boiska.
13' Świetna okazja Ełkaesiaków. Dośrodkowanie w pole karne Kłusa próbował zamknąć Kosecki, ale "Kosa" nie zdołał skontrować piłki i wpakować jej do bramki z 2 metrów.
10' Strzał z ok. 25 metrów Koseckiego. Piłkę pewnie złapał bramkarz. Po chwili Mięciel obrócił się w polu karnym i strzelił z powietrza, piłka o centymetry minęła bramkę Ruchu.
9' Rajd przez pół boiska Jarki, próba strzału na bramkę zablokowana i goście wykonywali rzut rożny, ale bez efektu bramkowego.
6' Świetna akcja Ełkaesiaków. Mięciel przeszedł środkiem zagrał na prawo do Pawlaka, ten dośrodkował a z pierwszej piłki uderzał Smoliński. Piłka przeleciała pół metra nad poprzeczką.
4' Pierwsze zamieszanie po rzucie rożnym ŁKS-u. Łodzianie kilka razy próbowali strzelić w stronę bramki, ale byli blokowani. Ostatecznie, uderzenie Koseckiego wyleciało na... aut.
1' Rozpoczął się mecz ŁKS Łódź - Ruch Radzionków
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 5 minut. Na stadionie gromadzą się powoli kibice, a według transparentu jaki wywiesili fani, dzisiejszy mecz będzie rozgrywany według zasad fair play.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?