ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali z Piastem Gliwice 2:2. Piast pozostał liderem tabeli I ligi. Zobacz jak relacjonowaliśmy ten mecz.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Piastem Gliwice. Jest to pojedynek na szczycie I ligi - trzeci ŁKS z pierwszym Piastem. Ten zespół, który dzisiaj zwycięży obejmie prowadzenie w tabeli I ligi; w przypadku remisu na czele pozostanie drużyna z Gliwic.

Dla Ełkaesiaków jest to drugie spotkanie na własnym stadionie w tym sezonie. Łodzianie w poprzednim meczu u siebie wygrali z Pogonią Szczecin 2:1, natomiast w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Dolcan Ząbki 2:0. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Piast Gliwice.

ŁKS Łódź - Piast Gliwice

2 : 2  (2:0)
Bramki: 1:0 M. Mięciel (22. min. karny) 2:0 M. Mięciel (34. min.) 2:1 B. Iwan (54. min. karny) 2:2 B. Iwan (87. min.)

B. Wyparło - P. Klepczarek, M. Mowlik, M. Adamski, A. Woźniczka, J. Kosecki (90. M. Łabędzki), R. Kujawa (69. M. Obem), M. Smoliński (58. D. Seweryn), D. Kłus, K. Mączyński, M. Mięciel
J. Szmatuła - J. Kaszowski, J. Buryan, A. Klepczyński, S. Szary, P. Gamla (46. B. Iwan), B. Sopel (28. M. Chałbiński), M. Muszalik (77. T. Podgórski), M. Zganiacz, J. Biskup, J. Smektała

Żółte kartki: Mięciel, Kłus, Mowlik (ŁKS)**Buryan, Gamla, Zganiacz, Iwan (Piast)

Zobacz fotorelację i przeczytaj pomeczowe wypowiedzi

Koniec spotkania. ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2. Mecz oglądało 4570 widzów.
90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej. Na końcówkę wchodzi Michał Łabędzki - zastępuje Koseckiego.
87' 2:2 Bartosz Iwan wyrównuje. Rezerwowy Piasta strzelił głową po dośrodkowaniu z lewej strony.
85' Kocioł pod bramką gospodarzy. Obrońcy zażegnują niebepieczeństwo.
81' Potężny strzał Seweryna - bramkarz piąstkuje na róg. Mowlik nie wykorzystał doskonałej okazji po kornerze.
78' Wprowadzony kilka minut temu Obem zdecydował się na strzał z 30-35 m. Futbolówka poszybowała tuż nad bramką.
73' Seweryn nie zdążył do dośrodkowania z prawej strony. Od kilku minut przewagę mają goście, ale ich strzały z dystansu są bardzo niecelne.
67' Znów groźna akcja prawą stroną Smektały. Mowlik zdążył wybić piłkę.
63' Długie dośrodkowanie z ponad 40 m z rzutu wolnego, Mięciel składał się do efektownej przewrotki - niestety nie trafił w piłkę.
58' Pierwsza zmiana w ŁKS-ie. W miejsce Smolińskiego wchodzi Damian Seweryn.
54' 2:1 Bartosz Iwan wykorzystał rzut karny. Wyparło wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było po ziemi i tuż przy słupku.
54' Lekka przewaga Piasta. Łodzianie czekają na kontrataki....karny dla Piasta!!!
50' Prawą stroną uciekła Smektała, dośrodkował, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał zamknąć akcji.
46' Rozpoczęła się już druga część gry.
Zakończyła się pierwsza połowa spotkania. ŁKS prowadzi z Piastem 2:0.
44' Piękna akcja ŁKS-u. Łodzianie wymienili kilkanaście podań, przechodząc z piłką z prawej strony, na lewą i z powrotem od własnego pola karnego pod szesnastkę Piasta. Zakończyło się tylko rzutem rożnym, ale przez chwilę powiało Hiszpanią. Sędzia dolicza do pierwszej połowy jedną minutę.
40' Tym razem mocny strzał Biskupa, ale pół metra nad poprzeczką. W odpowiedzi próbował Mięciel, ale trafił w bramkarza.
39' Chałbiński urwał się obrońcom, ale strzelił prosto w Wyparłę.
34' GOOOOL! Marcin Mięciel strzela na 2:0. Kontratak lewą stroną wyprowadził Kosecki, podał do Mięciela, a tym mierzonym strzałem przy lewym słupku zdobył bramkę.
28' Muszalik z 20 m, ale nad bramką. Do wejścia przygotowany już Michał Chałbiński... i wchodzi za Sopla.
22' 1:0 Marcin Mięciel zdobywa bramkę z rzutu karnego. Miętowy posłał bramkarza w lewy róg, a piłk w prawy. Karnego wywalczył Mariusz Mowlik.
19' Masażysta opatruje Smolińskiego. Smoła ma chyba jakieś problemy z przywodzicielem.
15' Znów strzał Koseckiego, tym razem bramkarz gości wybija na róg.
10' Groźny kontratak ŁKS-u. Kosecki z Mączyńskim wyszli dwóch na dwóch, ale Kosecki trafił w bramkarza.
8' Próba Mączyńskiego sprzed pola karnego. Nieznacznie obok bramki. Chwilę później Kosecki w bramkarza.
6' Początek spotkania pod znakiem walki w środku pola. Bogusław Wyparło raz interweniował, ale bez problemów, a przed chwilą Szmatuła musiał wybijać piłkę z linii własnego pola karnego.
1' Przy al. Unii rozpoczęło się spotkanie.