ŁKS - GKS Bełchatów 0:2

Jacek Suliga
Widzowie, którzy pojawili się na meczu ŁKS - GKS Bełchatów spodziewali się kolejnego zwycięstwa łódzkiej drużyny. Jak to jednak w sporcie bywa każda dobra passa kiedyś się kończy.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli piłkarze ŁKS-u. Bardzo aktywni byli Gevorgyan oraz Smoliński. Z ich szarż skrzydłami niewiele jednak wynikało. Gra toczyła się głównie w środku boiska. W 13 minucie z 16 metrów groźnie strzelał Drumlak, Sapela jendnak obronił.

Jedyne z czego można było się cieszyć podczas pierwszej połowy to postawa kibiców obu drużyn, którzy siedząc obok siebie kulturalnie dopingowali swoje drużyny.

W drugiej połowie minimalną przewagę uzyskała drużyna z Bełchatowa. Już pierwsza groźna akcja po przerwie przyniosła im gola. W 53. minucie, po strzale Tomasza Wróbla, skutecznie interweniował Bogusław Wyparło, jednak odbita przez niego piłka trafiła pod nogi niepilnowanego w polu karnym Mateusza Cetnarskiego,i ten skierował ją do bramki.

W 73 minucie
doszło do niecodziennego zdarzenia. Sam na sam z Wyparło znalazł się Dawid Nowak, bramkarz ŁKS wybił mu ją spod nóg jednak sędzia pokazał na "wapno" oraz żółtą kartkę dla bramkarza. Wywołało to protesty piłkarzy ŁKS-u. Po konsultacjach z arbitrem bocznym, sędzia zmienił decyzję i nakazał rzut sędziowski, oraz anulował kartkę.

W 88 minucie**Nowak** znów znalazł się w sytuacji sam na sam i tym razem ją wykorzystał.

Mecz, w którym sprawiedliwy byłby remis 0:0 zakończył się wygraną GKS 0:2. Widać jak wiele znaczą dla obrony łódzkiej drużyny doświadczeni Hajto i Adamski. Bez nich defensywa ŁKS popełnia o wiele więcej błędów.

Opninie o meczu:

Trener PGE GKS Bełchatów Rafał Ulatowski: Zacznę nietypowo. Czas od meczu z Lechem Poznań - gdy zagraliśmy dobrze i przegraliśmy- do dzisiaj, to były najdłuższe trzy tygodnie w moim życiu. Czułem na sobie dużą presję i wiedziałem, że jako asystent Leo Beenhakkera nie mogę kontynuować serii bez wygranej. Dziękuję zawodnikom, że dzisiaj pomogli mi ją przerwać. Z Piastem zagraliśmy słabo i przegraliśmy, a z Wisłą na kolanach wywalczyliśmy punkt. To był dobry prognostyk przed pojedynkiem z ŁKS. Co do sytuacji z karnym, to powiem tylko, że dla mnie pan Małek i jego asystenci to najlepsza czwórka sędziowska w Polsce. Jeżeli uznali, że nie było karnego, to trzeba to uszanować. Wyznaczyliśmy już Mariusza Ujka do wykonania jedenastki, jednak dopóki piłka nie jest kopnięta, sędzia ma prawo zmienić swoją decyzję. Tak się stało tym razem i nie mamy o to pretensji.

Szkoleniowiec ŁKS Łódź Grzegorz Wesołowski: Nie wyszedł nam ten mecz. Spodziewałem się, że będzie to trudne spotkanie, ale nie spodziewałem się, że zagramy tak przeciętnie. Same chęci to za mało. Bełchatów wygrał dzisiaj zasłużenie. Nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć o punkty w kolejnych spotkaniach. Teraz jedziemy do Jagiellonii i będziemy chcieli tam wygrać.

Spotkanie w skrócie:

ŁKS Łódź - PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Mateusz Cetnarski (53), 0:2 Dawid Nowak (88).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Piotr Świerczewski, Nerijus Radżius. PGE GKS Bełchatów: Bartłomiej Chwalibogowski, Patryk Rachwał.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Nerijus Radżius (83. Jakub Biskup), Dejan Ognjanović, Robert Sierant, Tadas Papeckys - Vahan Gevorgyan, Mladen Kascelan, Piotr Świerczewski (58. Rafał Kujawa), Marcin Smoliński, Paweł Drumlak (58. Dejan Djenić) - Adam Czerkas.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Mate Lacić, Edward Cecot, Dariusz Pietrasiak, Jacek Popek (61. Artur Marciniak) - Tomasz Wróbel, Patryk Rachwał, Janusz Gol, Mateusz Cetnarski (90+1. Ihor Mihałewski), Bartłomiej Chwalibogowski (68. Dawid Nowak) - Mariusz Ujek.

MM Łódź poleca:

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.