Liga Światowa: Polska - Kuba 0:3

Polscy siatkarze ulegli Kubie 0:3 w meczu eliminacyjnym do Ligi Światowej. Spotkanie przyciągnęło do łódzkiej Atlas Areny rzesze kibiców.

* Zapraszamy do zobaczenia zdjęć ze spotkania Polska-Kuba

* Zobacz relację i film z drugiego spotkania Polska-Kuba

* Zobacz zdjęcia z drugiego spotkania Polska-Kuba

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kuby. Szybko objęli trzypunktowe prowadzenie i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Po kolejnych dobrych serwach Camejo i blokach na Piotrze Gruszcze oraz Bartoszu Kurku, przewaga przyjezdnych wzrosła do pięciu "oczek" (10:5). Nic nie dawały dobre ataki z 2. linii Kurka i Michała Ruciaka oraz gorący doping kibiców w łódzkiej Atlas Arenie. Kuba prowadziła 16:11, ale od tego momentu nasi zaczęli odrabiać straty. W zasadzie, to punkty zdobywał tylko Ruciak, który punktami trzy razy z rzędu skutecznie zaserwował.

Przy remisie 17:17 zapowiadało się na wyrównaną końcówkę, ale najpierw Kubańczycy po raz kolejny zablkowali Gruszkę, a później serię punktową na zagrywce miał Simon. Nic nie pomogły zmiany w polskim zespole i Kubańczycy wygrali ostatecznie seta 25:21.

Drugą partię Polacy zaczęli lepiej. Mimo, że początkowo rywale mieli dwupunktową przewagę, to na pierwszej przeriwe technicznej było 8:7 dla nas. Od tego momentu przyjezdni podkręcili tempo. 10:13. Cepeda uderzając lewą ręką co chwila przedzierał się przez nasz blok.

Taki stan nie trwał długo. Kubańczycy zaczęli popełniać błedy i na kolejnej przerwie technicznej, znów, punktem prowadzili Polacy. Jednak kolejne cztery "oczka" zdobyli goście i na tablicy wyników widniało 16:19. W dalszej części seta nasi siatkarze odrabiali straty i doprowadzili do remisu 22:22. Kolejne trzy punkty - a w efekcie set - padły jednak łupem Kubańczyków.

Liga Światowa się oddala

Od początku 3. partii coś drgnęło w poczynaniach polskiej reprezentacji. Objęliśmy dwupunktowe prowadzenie, a Marcin Możdżonek zaliczył pierwszy blok dla zespołu w tym spotkaniu. Na pierwszej przerwie technicznej było już 8:5 dla Polski. Po wznowieniu gry, to jednak rywale zdobyli cztery kolejne "oczka". Kubańczycy szybko podwyższyli przewagę na 14:11.

W kolejnych akcjach przyjezdni cały czas utrzymywali prowadzenie. Polacy zerwali się jeszcze i doprowadzili do remisu 22:22. Później gra trwała punkt za punkt. Nasi siatkarze przegrali jednak 26:24.

Porażka oznacza, że do Kubańczyków tracimy już sześć punktów i o awans do finału Ligi Światowej będzie już trudno. Kolejne spotkanie Polacy z Kubańczykami rozegrają jutro o 16.30, również w łódzkiej Atlas Arenie.

Polska - Kuba 0:3 (21:25, 22:25, 24:26)
Polska: P. Gruszka, P. Zagumny, B. Kurek, M. Ruciak, P Czarnowski, M. Możdżonek, P. Gacek (libero) - J. Jarosz, M. Bąkiewicz, D. Pliński, Z. Bartman, G. Łomacz
Kuba: V. Leon, R. Simon, J. Leal, R. Cepeda, O. Camejo, Hierrezuelo, Guttierez (libero) - G. Leyva, F. Hernandez, Y. Diaz