Krzysztof Rzeńca z UKS Orientuś mistrzem Europy juniorów w biegu na orientację

(hof), (opr. dem)
Krzysztofa Rzeńca
Krzysztofa Rzeńca Express Ilustrowany
Zawodnik UKS Orientuś, Krzysztof Rzeńca na zawodach we francuskim regionie Limousin zdobył dwa medale w mistrzostwach Europy juniorów w biegu na orientację. W imprezie uczestniczyło 331 zawodników z 30 państw.

W biegu sztafetowym - wspólnie z Radosławem Piotrowskim (UKS Azymut 45 Gdynia) i Łukaszem Wiśniewskim (UKS Siódemka Rumia) - wywalczył złoty medal. 17-letni łodzianin w tzw. biegu sprinterskim był trzeci.

Rzeńca debiutował w imprezie tej rangi, wyczynowo bieg na orientację uprawia zaledwie od trzech lat. Właśnie ukończył naukę w Gimnazjum nr 29 w Łodzi i od września rozpocznie ją w XXXI LO.

Witold Jasiński, drugi ze startujących w mistrzostwach łodzian, w kategorii juniorów starszych zajął 48. miejsce w biegu sprinterskim oraz 52 w biegu klasycznym.