Koszykówka: Widzew przegrał w Toruniu i od razu zagra w Gdyni

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały wczoraj w Toruniu z Energą 54:61, a już dzisiaj zmierzą się w Gdyni z Lotosem.

Koszykarkom Widzewa Łódź nie udał się rewanż z zespołem Energii Toruń. U siebie łodzianki przegrały w październiku 73:82, a wczoraj (19 grudnia) poniosły porażkę wyjazdową 54:61.

Widzewianki przegraną zawdzięczają fatalnej postawie w 1. kwarcie. Torunianki po dziesięciu minutach prowadziły 26:10 i zanosiło się na prawdziwy pogrom. W kolejnej części gry łodzianki znów zdobyły raptem 10 punktów, ale przynajmniej pozwoliły przeciwniczką na 13 "oczek".

Po zmianie stron zmienił się też obraz gry. Koszykarki Widzewazaczęły więcej trafiać, ale dwa razy po 17 punktów zdobytych i 13 oraz 9 straconych nie pozwoliły odrobić strat z 1. połowy. Energa wygrała 61:54, a najwięcej punktów (15) - podobnie jak w pierwszej potyczce tych drużyn - zdobyła Agata Gajda.
W Widzewie
po 11 "oczek" rzuciły Aleksandra Pawlak, Katarzyna Kenig i Olga Żytomirska. Po raz kolejny potwierdziło się, że największym problemem podopiecznych Miodraga Gajića jest pozycja rozgrywającej. Małgorzata Chomicka, Kamila Trojanowska i Lidia Kopczyk zdobyły w sumie tylko 4 punkty.

Łódzkie rozgrywające okazję do rehabilitacji będą miały już dzisiaj. Widzewianki zagrają na wyjeździe z Lotosem Gdynia. Spotkanie zostało przełożone ze względu na wcześniejszy wyjazd Amerykanek z Lotosu na Święta Bożego Narodzenia. Gdynianki również grały wczoraj mecz i przegrały u siebie z Liderem Pruszków 63:69. Przewagi świeżości nie będzie miał zatem żaden z zespołów, a chęć wygranej będzie podobna po obu stronach.

Przewagę psychologiczną mają koszykarki Widzewa, które wygrały pierwsze spotkanie między tymi ekipami. Łodzianki u siebie były nieoczekiwanie lepsze 73:65 i kibice oraz zawodniczki mają nadzieję, że po raz kolejny udowodnią swoją wyższość. Mecz Lotosu z Widzewem rozpocznie się o godzinie 17.30.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!