Koszykówka: Porażki ŁKS-u i Widzewa w 2. dniu Turnieju "Zawsze z Mistrzem"

Agnieszka_Sieminska
Drugi dzień Turnieju "Zawsze z Mistrzem" nie był szczęśliwy dla łódzkich drużyn. Koszykarki ŁKS-u i Widzewa przegrały swoje mecze 20 punktami.

Zawodniczki ŁKS-u grały z Wisłą Kraków, ale to przyjezdne dominowały we wczorajszym (18 września) meczu w każdym elemencie gry. Łodzianki przez pierwsze dwie kwarty zupełnie nie przypominały drużyny, która wygrała wcześniejszy mecz z Artego Bydgoszcz. Ełkaesianki nie trafiały nawet w sytuacjach sam na sam z koszem.

Po przerwie spędzonej w szatni, koszykarki ŁKS-u wróciły na boisko z nową dawką energii i zdecydowanie poprawiły swoją grę. Jednak nie dały rady już odrobić strat i przegrały z krakowiankami 47:67. Najlepszą zawodniczką na boisku była koszykarka Wisły Ewelina Kobryn, która zdobyła w meczu 17 punktów.

Porażka Widzewa i nie będzie starcia z ŁKS-em

Jako ostatnie na parkiet wczoraj wybiegły koszykarki Widzewa Łódź i Mistrza Polski - Lotosu Gdynia. Tym razem wyrównana walka trwała tylko w pierwszej kwarcie. W kolejnych odsłonach meczu Widzewianki co chwila traciły piłkę, co świetnie wykorzystały gdynianki. Ostatecznie koszykarki Widzewa przegrały z Lotosem Gdynia 66:86 i zajęły w grupie ostatnie, trzecie miejsce.

Dzisiaj (19 września) czeka nas zakończenie XIII Turnieju "Zawsze z Mistrzem". O godz. 10 rozpocznie się mecz o 5. miejsce pomiędzy MUKS Widzew Łódź a Artego Bydgoszcz. O 3. miejsce z kolei zagrają koszykarki ŁKS-u Łódź i Lidera Pruszków, a mecz ten planowany jest na 12. W spotkaniu finałowym zmierzą się Lotos Gdynia oraz Wisła Can-Pack Kraków, a rozpoczęcie nastąpi o godz. 14.

Uroczyste zakończenie Turnieju "Zawsze z Mistrzem" przewidziane jest na godz. 16.10. Zawody odbywają się w hali przy al. Unii 2. Wstęp jest wolny.

Ten artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto"