Koszykówka: Porażka koszykarek Widzewa Łódź w Gorzowie Wielkopolskim

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały wczoraj (13 października) AZS-em Gorzów Wielkopolski 68:70. Widzewianki po raz kolejny pokazały się jednak z dobrej strony.

Porażką koszykarek WidzewaŁódźzakończył się wczorajszy (13 października) mecz w Gorzowie Wielkopolskim. Widzewianki uległy AZS-owi 68:70, ale w końcówce to one mogły przechylić szalę na swoją korzyść.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak wyrównanego widowiska. Gospodynie po 1. kwarcie prowadziły 24:15 i chyba tylko nieliczni wierzyli jeszcze w Widzewianki. Te jednak w kolejnym meczu pokazały, że "tanio skóry nie sprzedadzą". Łodzianki systematycznie odrabiały straty - w drugiej i trzeciej kwarcie po dwa punkty i przed ostatnią odsłoną meczu gorzowianki prowadziły pięcioma "oczkami".

Ostatnia szansa koszykarek Widzewa

To nie był jednak koniec pościgu koszykarek Widzewa, które w 4. kwarcie prowadziły już 60:57, ale nie poszły za ciosem. Gospodynie zdołały się zmobilizować i wyszły na prowadzenie 70:68, ale w ostatnich sekundach łodzianki miały jeszcze w posiadaniu piłkę i zagrały va bank - Eliza Gołumbiewska oddała rzut za trzy punkty. Niestety niecelny. Mecz zakończył się zatem wygraną gospodyń 70:68, ale beniaminek ligi znów sprawił problemy wyżej notowanym rywalkom.

Niska porażka jest tym lepszym wynikiem, gdy weźmiemy pod uwagę, że Widzewianki grały bez Olgi Żytomirskiej, czyli jednej z liderek drużyny w tym sezonie. Kapitan Widzewa jest przeziębiona, a we wcześniejszym meczu z Lotosem poważnej kontuzji doznała też Lucyna Kotonowicz. W związku z tymi absencjami szansę debiutu w Ford Germaz Ekstraklasie dostały w Gorzowie Kamila Polit i Justyna Okulska.

Kolejny mecz koszykarki Widzewa rozegrają we własnej hali z CCC Polkowice. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę (17 października) o godzinie 18.30 w Hali Parkowa.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MUKS Widzew Łódź 70:68
(24:15, 18:20, 15:17, 13:16)

AZS: K. Dźwigalska (6 pkt.), J. Żurowska (14 pkt.) K. Green (4 pkt.), I. Piekarska (6 pkt.), J. Leedham (14 pkt.) - S. Richards (14 pkt.), A. Chaliburda (2 pkt.), A. Kaczmarczyk (6 pkt.), C. Trębicka (0 pkt.), A. Skobel (4 pkt.)

Widzew: M. Chomicka (14 pkt.), K. Polit (0 pkt.), K. Kenig (13 pkt.),  J. Górzyńska-Szymczak (10 pkt.), A. Tondel (14 pkt.) - K. Trojanowska (2 pkt.), J. Okulska (0 pkt.), A. Jaroszewicz (4 pkt.), A. Pawlak (11 pkt.), E. Gołumbiewska (0 pkt.)