Koszykówka: Polska - Słowacja (relacja minuta po minucie)

Polscy koszykarze pokonali po raz drugi w łódzkiej Atlas Arenie Słowację. Tym razem wygraliśmy 70:46.

Spotkania ze Słowacją są ostatnimi przetarciami przed kwalifikacjami do Eurobasketu 2011. Wczoraj polscy koszykarze wygrali zdecydowanie 108:57. Miejscem rozgrywania obu spotkań jest łódzka Atlas Arena.

Zobacz jak relacjonowaliśmy wczorajszy mecz.

Strona wymaga odświeżania - w tym celu wciśnij F5

Koniec! Polacy wygrywają drugi mecz ze Słowacją w ten weekend. Tym razem "tylko" 70:46. Przepraszamy za problemy techniczne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wypowiedzi pomeczowych ok. godziny 22.
Polacy cały czas prowadzą prawie 30 punktami. Do zakończenia meczu pozostało 40 sekund.
Sedlak trafił za trzy równo z syreną kończącą akcję.
Kolejne punkty zdobywa osobistymi Gortat.
Polacy grają twardo w obronie. W ataku trójki trafiają Berisha i Majewski. Prowadzimy już 66:36.
Filip Dylewicz kończy kontratak wsadem. Adam Waczyński ucierpiał po jednym ze starć. Opatruje go masażysta. Do końca meczu ponad 7 minut.
Hrycaniuk popełnił piąty faul i już nie pojawi się dziś na parkiecie.
Trwa już 4. kwarta. Pod koniec trzeciej Lampe i Hrycaniuk popisali się świetną akcją dwójkową.
Anton Gavel niebezpiecznie upada, ale szybko się podnosi. Czwarty faul Hrycaniuka. Gavel nie trafia dwóch osobistych.
Kolejne punkty Gavla. Cervenka dokłada "trójkę" i jest 48:30. Cervenka popełnia po chwili swój czwarty faul. Do końca kwarty 2 minuty.
U Słowaków trafił w końcu Gavel.
Słowacy nie mogą nic trafić w ataku. W obronie ratują się faulami. Polacy zdobywają kolejne punkty i jest już 45:20. Do zakończenia III kwarty niecałe 6 minut.
Koszykarze obu zespołów wychodzą już na parkiet na drugą połowę. I gramy. Pierwsze punkty po przerwie zdobywa Kelati.
Polacy zdecydowanie górują na tablicach. Gortat i Lampe mają razem 17 zbiórek, a wszyscy Słowacy tylko 16. Skuteczność naszego zespołu w rzutach za dwa punkty też jest dużo lepsza od rywali - 66% do 30%.
Dynamiczne wejścia pod kosz Szubargi niewiele dają. Koniec I połowy. Polacy prowadzą 37:20. Za chwilę podamy statystyki.
Okres gry punkt za punkt. Po naszej stronie za trzy trafił Dylewicz. Gortat nie do zatrzymania pod koszem.
Polacy podobnie jak wczoraj odskoczyli rywalom pod koniec I kwarty. W zespole gości wyróżnia się w zasadzie tylko kapitan, Anton Gavel.

Technika znów nie jest naszym sprzymierzeńcem. Trwa już druga kwarta do jej zakończenia pozostało 6 minut. Polacy prowadzą 25:9.
Odrabiamy straty. Punkty zdobywa tylko Gortat. 5 minut I kwarty za nami. 6:7
Kiepski początek Polaków. Punkty zdobył na razie jedynie Gortat. Trener Griszczuk wziął czas po 3 minutach.
Rozpoczęło się spotkanie.
Hymny zostały już zaśpiewane. Podczas polskiego w hali zrobiło się biało-czerwono. Do rozpoczęcia spotkania ok. 2 minuty.
Nastąpiła już oficjalna prezentacja składów obu ekip i składu sędziowskiego. Za chwilę odegrane zostaną hymny obu państw i później rozpocznie się spotkanie
Do rozpoczęcia spotkania pozostało 9 minut. Koszykarze obu reprezentacji rozgrzewają się.